Přeskočit navigaci

Articles

Akademické mistrovství ČR -3.-4.5.

Kateřina Šaffková (E-mail address) 07.května 2004, 14:05
Už kvalifikace na Ještědu mě měla varovat, abych se radši dále nepouštěla. Varovný hlas jsem ale neuposlechla, a tak mě čekaly dva opravdu zajímavé a zážitky nabité dny. Nejdříve trochu faktů - pondělí - sprint (4,5/170)- okolí Hostivařské přehrady v Praze- Chrastavská výprava ve složení - Káťa, Janča a Domča. Musím hned na začátek podotknout, že pro mě to rozhodně sprint nebyl. Už od startu mi bylo jasné, že jsem tady trochu omylem. Místo na jedničku jsem totiž běžela na dvanáctku, a to člověku chuti do dalšího běhu příliš nedodá. Dvanáctá kontrola byla pro mě nějak osudová. Když jsem na ni běžela po druhé, zvolila jsem ne příliš ideální postup přes hodně husté křoví. Tak mě trochu překvapil pán, který si někde pozapomněl kalhoty. Ztracená motivace k běhu se okamžitě vrátila a já konečně běžela tempem hodným sprintu. Ovšem psychicky nejnáročnější se ukázalo vyčítání čipů. Tam jsem se totiž dozvěděla, že člověk, který běží sprint za 52 minut musí být naprostý začátečník, k tomu tam někdo ještě podotknul něco o lezení po čtyřech. Raději jsem se ke svým mezičasům nehlásila. Janča se mi smála,ale jen do té doby, než zjistila, že jsem jí to dala 10 vteřin :-) Zbytek dne byl už jenom pozitivní - výborná večeře, příjemná akce na Hvězdě a zasloužený spánek. Úterý - klasika (8,7/210) - Řevnice. I tenhle den byl nezapomenutelný. Jednak to byl pro mě asi nejdelší závod v životě a i čas tomu odpovídal. Trochu šokující pro mě byl čas vítězky, protože i kdybych uměla lítat, takhle rychle bych to nezaběhla. Až v cíli jsem se dozvěděla, že jedna kontrola byla špatně. A já měla v lese zrovna takovou radost, že jsem ji našla skupince už chvíli hledajících soupeřek. Z naší trojky zaběhla po oba dva dny nejlépe Domča, která neustále hýřila energií, takže si ještě tréninkově vybíhala všechny schody, které jsme cestou potkali.