Log in Česky | Jestedska oblast | Orienteering headquarters
Přeskočit navigaci

Articles

Number of reactions: 0
26.dubna 2004, 18:04
Author: Jana Kadavá, E-mail address
Ahojky všichni, mě napsání článku trošku trvá. Takže bude tento příspěvek už trošku neaktuální, ale Domča mi řekla, že je ráda za každý příspěvek na naší stránce, který nebude podepsaný jejím nebo Lukášovým jménem :) Tak tedy týden před českou akádou (Kátin příspěvek:) jsem se já s Blankou Šaffkovou zúčastnila té moravské. Měla bych hlavně poděkovat Blance, protože bez ní by u mě zvítězila lenost a nikam bych se nepřihlásila. Měly jsme trošku problém s dopravou, holt šaliny z Brna do Zlína nejezdí:))) Ale nakonec tam nás odvezl Blanky kamarád a nazpátek už jsme se vecpaly k jiným brňákům do aut. Byl to pro mě první letošní závod, a tak mě trošku vyděsily parametry 7,5 km a 300 metrů převýšení a jen deset kontrol. Dala jsem si cíl doběhnout. První kontrola byla hnedka za startem, ale už na dvojku nás čekal skoro dvoukilometrový postup. Na trojku asi kilometr a půl a na čtyřku kilometr. Zbylé kontroly pak už byly v krátkých rozestupech. Závod by to byl zajímavý, kdyby na těch dlouhých postupech byla volba, což se ale staviteli vůbec nepodařilo. Postupy byla na první pohled jasné a kontroly byly z dálky viditelné. Takže závod byl spíše o tom, kdo je lépe fyzicky připraven, což zrovna já s Blankou nejsem. Ale bylo krásné jarní počasí, takže to byl aspoň pěkný výlet:) Navíc jsme po závodě dostali na shromaždišti párek a pití, takže s plným žaludkem to každý hned hodnotil líp:) Janička
Number of reactions: 0
25.dubna 2004, 22:04
Author: Dominika Hlubučková, E-mail address
Seznam přihlášených na nedělní závod si můžete prohlédnout zde .
Number of reactions: 0
23.dubna 2004, 12:04
Author: Kateřina Šaffková, E-mail address
V úterý jsem si byla na Jestedu zabehnout kvalifikaci na Akádu. Pořadatelé nás naladili na příjemných 155 metrů převýšení a asi 5, 8 kilomterů. Tak jsem si říkala, že to bych mohla uběhnout.Ovšem... Start byl u začátku lanovky, pěkně pod kopcem.Ale!!!Ten opravdový, mapový start byl asi 200 metrů výše, tedy na kopci. Fajn, pochopila bych, že je to povinný úsek a že budem postupově asi pokračovat výše. Chyba lávky, postup směřoval zpět a z kopce.Průběh závodu byl celkem normální - nemohla jsem.Překvapení přišlo až na konec.Už se vám někdy stalo,že jste na doběhu (měřil 80 metrů) dostali půl minuty? Mně ano. Takže rada na závěr,pokud si v cíli nejste jisti, zda jste orazili, nerazte už znovu.Platí totiž to druhé ražení:-)Jinak jsme obě s Domčou postoupily. Přidaly jsme se tak k Janče, která postoupila už z moravského kola. Káťa Šaffice
22.dubna 2004, 22:04
Author: Dominika, E-mail address
Orientační běžci tvrdí, že přírodu neničí

PRAHA - Orientační běh přírodě neškodí. To rezolutně tvrdí aktéři tohoto sportu a chtějí si uhájit právo na závody. Před čtrnácti dny totiž museli na poslední chvíli odvolat soutěž v chráněném území Kokořínsko, protože by podle ochranářů rušili ptáky při hnízdění.
Vedení Českého svazu orientačního běhu (ČSOB) proto vytvořilo skupinu, která bude jednat se zástupci ministerstva životního prostředí, České inspekce životního prostředí a chráněných krajinných oblastí, aby bylo jasné, kde a kdy mohou pořádat své akce, a už nedocházelo k jejich rušení.

Orientační běžci se cítí dotčeni, že nesmí v celém kokořínském regionu od března do srpna závodit, i když tam běhali už sedm let. Od letoška se to nelíbí CHKO Kokořínsko, jehož přání na základě dvou posudků potvrdila odbor České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Liberci. Na jaře a v létě by prý běžci rušili chráněné druhy ptáků v nejcennější zóně tohoto území.

"Myslíte si, že běžec v lese ničí přírodu. My se domníváme, že ne," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda ČSOB Petr Klimpl. "Otázka možná stojí tak, zda sporty, třeba kanoistika či cyklistika, obecně škodí přírodě? Má příroda sloužit v přiměřené míře člověku, nebo se má uzavřít?" ptal se Klimpl a uvedl, že například v Tatranském národním parku se loni uskutečnily závody a studie jasně prokázala, že orientační běžci nic nenarušili.

Zástupci liberecké ČIŽP vycházeli z posudku Správy Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko a odborníka z Vlastivědného muzea v České Lípě. "Nejsme ortodoxní úředníci, kteří od stolu něco zakáží. Orientační běh je k přírodě nejšetrnější, ale odborný ornitolog potvrdil, že je ptáky při hnízdění třeba chránit," řekl zástupce hlavní inspektorky ČIŽP v Liberci Milan Samšiňák.

Závod musel pořadatel z pražského Sportovního klubu Kotlářka zrušit na poslední chvíli. To pociťovala hlavní inspektorka Hana Kolářová za nešťastné. "Chtěli bychom, aby jsme příště podobné věci řešili systémově a hlavně včas," uvedla Kolářová a dodala, že se v rámci odvolání, které Kotlářka podala, bude zjišťovat kvalita podkladů, na základě kterých byly závody zrušeny.

Orientačním běžcům se nelíbilo, že zákaz pořádat závody byl vydán plošně na celé kokořínské území. "Nabízeli jsme, že se vyhneme kritickému místu," řekl za Kotlářku Jiří Dlouhý. "Budeme tlačit na zástupce chráněné oblasti, aby do budoucna přechodně vymezili chráněné plochy a řekli, že tam a tam se nesmí," uvedla Kolářová.

Zástupci svazu orientačního běhu připustili, že pořadatelé z Kotlářky situaci podcenili, ale z principu se nařčení z ničení přírody a rušení živočichů brání. "Myslíme si, že organizovaná činnost je méně nebezpečná než neorganizovaná," řekl Klimpl. "Lze se domluvit, abychom mohli v přírodě běhat," zadoufal.

Autor: ČTK. (ČTK)
15:23 - 21.04.2004
Number of reactions: 0
20.dubna 2004, 21:04
Author: Dominika, E-mail address
Když se podíváte sem (je to v rubrice Závody), tak zjistíte, jak na tom aktuálně jste v žebříčku Ještědské oblasti.
Number of reactions: 0
17.dubna 2004, 23:04
Author: Dominika Hlubučková, E-mail address
Tratě jsou postavené, mapy vytištěné, v lese už jsou štítky, poslední fáze příprav začíná. V sobotu Vás uvítá Lückendorf a mapa „Zur Hölle“, v neděli se uvidíme v Nové Vsi na nové mapě Peprmintka.
Na obrázcích můžete vidět něco z nedělního terénu. P10100011.jpg P10100241.jpg P10100251.jpg
Number of reactions: 0
16.dubna 2004, 00:04
Author: Dominika Hlubučková, E-mail address
Na Kokořínsku se po Pražských velikonocích nepoběží ani Áčka! Kotlářka přesouvá prostor závodu 16.5.2004 z Vrabcova do Kroučové (tam co bylo na podzim MČR a V na klasice). Takže nejen, že přijdeme o pěkný terén, ale ještě to budeme mít dál.
Number of reactions: 0
14.dubna 2004, 13:04
Author: Dominika, E-mail address

Od čtvrtka do pondělí se mládež z CHA, TUR a BOR soustředila v okolí Doks.
Od soboty do pondělí měl soustředění zbytek klubu v okolí Kytlic.
Od pátku do neděle se měly konat závody Pražské velikonoce (DKP) v terénech Kokořínska. Závody však byly zrušeny před startem první etapy díky rozhodnutí České inspekce životního prostředí.

rozcvicka m.jpg Já, Katka Kašková, Vojta Vokál (jen do pátku do večera, pak se přesunul do Kytlic) a Petr Kadavý jsme s chrastavskou mládeží absolvovali náročné soustředí spolu s Turnovem a Borem na mapách v okolí Doks (Borný, Králův stolec).
Abyste měli představu tak krátce nastíním, co všechno jsme stihli: ve čtvrtek odpoledne „věšák-sběrač“, večer protahování a posilování, v pátek dopoledne okruhy, odpoledne hnízda a housenka, večer noční štafety, v sobotu dopoledne sudá-lichá, odpoledne scorelauf a terénní kros, večer masáž, v neděli dopoledne sprint, odpoledne prodloužený middle, večer noční scorelauf v táboře, v pondělí štafety. K tomu rozcvičky, hry, rozbory, …
Naběhali jsme toho tedy hodně, občas dokonce za použití SI.
Myslím, že všem se to líbilo a dík patří všem organizátorům.vesak sberac m.jpg nocni m.jpg
Number of reactions: 0
12.dubna 2004, 21:04
Author: Lukáš Ježek, E-mail address
Ahoj všichni,
omlouvám se za nedoplnění závodů do seznamu, ale měl jsem neskutečný frmol, takže to tam dávám až teď. Už se můžete přihlašovat i na celostátní žebříčky.
POZOR U sledujících závodů Vás bude muset Vašek přihlásit přímo na stránkách závodů:
ŽA 22.5. (CHT)
ŽA 5.-6.6. (ZMB,TBM)
Štafety 23.5. (CHT)
Je to z toho důvodu, že některé kluby nepřijímají na své závody přihlášky e-mailem...
Mějte se krásně a příjemně regenerujte po soustřeďku Lukáš
05.dubna 2004, 20:04
Author: Dominika, E-mail address
Druhý závod oblastního žebříčku pořádal LDC ve Mlýnech na mapě z páté etapy loňských pětidenních.
Nám se znovu dařilo a dokázali jsme vylepšit bilanci předních umístění. Tentokrát je to: 4-5-4 !
Bohužel se opět opakovaly problémy se Sportidentem, tentokrát to ale bylo horší a vyhlašování nejlepších se přesunulo na příští závod do St.Splavů. Výsledky se objevily na webu JO v pondělí odpoledne.
Pokud vím, byly některé krabičky špatně naprogramované, jiné přestaly fungovat. Jenže problémy byly i jinde. Na prezentaci se tvořila dlouhá fronta (na kolik za to můžou závodníci nevím), navíc se přitom podařilo vytvořit chyby ve startovce, přepsat jména některých závodníků atd. Startovka na startu neodpovídala na 100% té, kterou dostaly jednotlivé kluby, a tak například došlo k vypuštění dvou závodníků stejné kategorie v jedné minutě (přičemž ten správně přihlášený ve startovce umístěné na startu nebyl). Naštěstí se jeden z nich sám vrátil – od map.
Tratě byly snad fyzicky zbytečně náročné, zvlášť když mapově to bylo dost snadné. Pořadatelé z LDC stejně jako loni v Srbské Kamenici nedokázali využít náročný skalnatý terén a umisťovali kontroly často na příliš jasné body. (Na hradeckém Jarním poháru dokážu pochopit, že vidím kontrolu na dálku, v našich skalách mne to ale překvapuje.) Výjimkou byly ale například některé dětské kategorie (časy některých malých závodníků jsou příliš vysoké).
Pochvalu si pořadatelé zaslouží za občerstvovačku, která v teplém jarním počasí přišla vhod.

Výsledky nejlepších:
D10L 1. Karolína Vydrová, 3. Kristýna Hovorková
D12 2. Petra Siváková
D14 2. Eliška Gorčicová, 3. Jana Valešová
D40 2. Věra Bradnová
H10LP 2. Tom Hlubuček
H14 1. Petr Brož
H16 1. Pavel Hradec
H18 3. Lukáš Ježek
H21K 1. Jarda Polák
H45 2. Ruda Kaška, 3. Zdeněk Kadavý
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73

Actualities