Log in Česky | Jestedska oblast | Orienteering headquarters
Přeskočit navigaci

Articles

Number of reactions: 0
29.září 2020, 19:07
Author: Kateřina Kašková, E-mail address
Na letošní státní svátek 28.9. se uskutečnila veteraniáda na krátké trati. Opět jsme po týdnu zavítali na Českomoravskou vysočinu, konkrétně do obce Křižánky. Již od rána pršelo a teplota se držela kolem sedmi stupňů. Mapa Sochův kout nám nabídla zákeřné hustníky s bažinami, v nichž nebyl problém ztratit na kontrole desítky minut. Vysoká tráva a melioračky naplněné vodou nám daly po mapové i fyzické stránce dost zabrat. Tratě se líbily. Jen by to chtělo si tyto terény příště předem více osahat. Ivan V. H50-15.místo, Milan P. H65-24.místo, Milan Š. H70-13.místo, Katka K. D35-2.místo.
Number of reactions: 0
29.září 2020, 15:22
Author: Radim Smetana, E-mail address
V neděli 27. 9. 2020 se běžel další žebříčkový závod na již po několikáté přemapované Kozelské rokli. Pamětníci možná pamatují i cca 30 let starou mapu Baba. Počasí se, na rozdíl od soboty, umoudřilo, takže jsme si prožili pěknou závodní neděli. Tratě (aspoň podle té své soudím) byly pěkně postavené, i na krátké trati se střídaly delší úseky s jemným mapováním v některých náročnějších místech a došlo i na skalky. Naše úspěchy už nebyly tak hojné jako v sobotu, ale na několik míst na bedně jsme dosáhli, tentokrát především díky ženské části klubu. Na 1. místech se umístily Kristýna Matyášová (D16) a Pavla Vokálová (D70), a nesmím zapomenout ani na 1. místo Daniela Krupky mezi příchozími. Na 2. místě se umístil Petr Kadavý (H40), na bednu se ještě za 3. místo dostaly Tereza Prokopová (D10L) a Pavla Pavlíková (D50). Velké blahopřání všem. A protože se ministr Prymoula rozhodl (zatím) vyhlásit nouzový stav až od pondělí, tak se snad potkáme v neděli ve Všeni.
Number of reactions: 0
27.září 2020, 15:15
Author: Jiří Barták, E-mail address
26.9.2020 proběhl nedaleko Lipové ve Šluknovském výběžku jednodenní tříetapový závod Rumburská lilie - krátká trať, mikrosprint a sprint. Celou noc před závodem i celý den při závodech lilo a teplota nepřesáhla 7° ač v týdnu před závodem bylo stále okolo 25°. Absolutorium za odvahu a výdrž zaslouží všichni z OK CHA, kteří se zúčastnili, i pořadatelé, kteří situaci zvládli bez viditelných problémů. V jednotlivých etapách se členové OK CHA neztratili a celkem vystoupili na bednu 22x a přínos do žebříčku bude jistě vysoký. Ostrým sítem všech tří etap však neprošla většina závodníků a proto přikládám pár statistických čísel. Z přihlášených 420 závodníků se na start dostavilo 340. Nástrahami všech tří etap však prošli jen ti nejodolnější a 3 etapy dokončilo pouhých 56 závodníků. Jen v pěti kategoriích dokončili 3 etapy více než 3 závodníci. Ve 12 kategoriích dokončil pouze 1 závodník a ve 14 kategoriích nedokončil 3 etapy ani jeden závodník. Nebylo to však vinou pořadatelů, ale mohl za to celodenní liják. O to více vyniknou výsledky našich borců, kdy na 1. místě doběhli v celkové hodnocení Katřina Kašková, Dominika Pachnerová, Pavel Pachner a Radim Smetana. Na 3. místě se umístily Babora Lipenská a Andrea Jeřábková. Na 4. místě ještě skončil celkově Honza Březina. Všem putuje velká gratulace. Místo závodu bylo vybráno opravdu pěkné. Solandský rybník zve ke koupání a okolí láká za lepšího počasí k mnoha výletům např. nejsevernější bod ČR, rozhledna v Německu, bobří hráze na potoce (Mapa 2E se jmenovala Bobřiště podle nich), několik křížových cest a řada dalších zajímavostí. Já osobně se na místo chci ještě vrátit a to na turistiku i na případné závody. Jirka Barták VA
Number of reactions: 0
20.září 2020, 18:58
Author: Pavla Vokálová, E-mail address
A je po prázdninách. Děti a mládež nastupují do školy a my jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat soustředění, dokud nám to koronavirus dovolí. Velmi nás potěšil zájem dětí a rodičů, takže nás nakonec bylo opět téměř šedesát. Tentokrát jsme se rozhodli pro Bedřichov. Není to daleko, mapy tam jsou a ubytování jsme také celkem snadno sehnali. V termínu 11.-13.9.2020 jsme se tedy vypravili zvláštním autobusem do Bedřichova na chatu Centrum. Připraveny jsme měli 4 tréninky a testy na postřeh. V pátek po večeři jsme vybíhali kousek za Lesní chatou v Bedřichově do lesa na noční trénink. Pavel Pachner nám připravil 3 různě složité tratě. Na ně se vydalo několik odvážných jednotlivců a kdo se bál, měl s sebou doprovod. Už za tmy děti nosily z lesa hřiby. V sobotu po vydatné snídani jsme v lese za Jindřichovem měli trénink „shluky“. Připravili ho Pavlíkovi. Byl docela náročný a v cíli se zdáli být všichni spokojení. Opět jsme byli zavaleni houbami. Po obědě další trénink. Tentokrát „Okruhy“ od Kašků kousek pod Bramberkem. To je dobrý trénink, protože se všichni po oběhnutí 4-5 kontrol vracejí zpět na start a tak máme pořád přehled, jestli se někdo neztrácí. A zase ty houby ☹. Po večeři děti využily velikou zahradu chaty s trampolínami, prolejzačkami a několika hřišti. Večer pak byly krátké testy a hlavně losování nedělních čtyřčlenných štafet od Kryšpínů. Ty byly v prostoru od sedla Maliníku a kanálu k Bedřichovu. Štafet jsme měli jedenáct. Byl to boj, fandilo se opravdu hlasitě. Všichni se snažili a když se to někomu nepovedlo úplně podle jeho představ, nic se nedělo, na dalším úseku se to zase napravilo. A zase ty houby ☹. No a to už byl skoro konec. Ještě oběd, balení a rozloučení. Každý účastník soustředění dostal upomínkový diplom a děti ještě malý dárek. Je 15 hodin a jedeme domů. Byli jsme opravdu velice spokojeni s ubytováním a stravováním. Jídla byla chutná, hodně zeleniny, ovoce i zákusky, bezlepková dieta nebyla žádný problém. Opravdu na jedničku. A ještě něco, děkujeme maminkám které nám napekly buchty (na trénincích se po nich jen zaprášilo), všem co připravili tréninky, všem kteří roznášeli a stahovali kontroly, všem co nám pomohli usměrňovat děti a řidiči Liborovi za bezpečnou jízdu. Eva a Pavluška
Number of reactions: 0
06.září 2020, 23:59
Author: Zdeněk Sychra, E-mail address
Závody! Hurá! Po zrušené jarní sezóně se opět rozeběhla závodní sezóna Ještědské oblasti. V Bedřichově 6.9. proběhl oblastní žebříček v klasice. Tratě postavené na mapě Klogertův kámen v náročném jizersko-horském prostoru přinesly řadu sportovních zážitků a silných osobních příběhů některých závodníků v boji s mapou i terénem. Z pohledu výsledků se nejvíce dařilo Petru Kadavému (H40, 1. místo). Na bednu ještě vystoupali Pavla Vokálová (D70, 3. místo), Ivan Vydra (H45, 3 místo) a Ruda Kaška (H65, 3. místo). Na širší podium se také vešli Dominika a Pavel Pachnerovi (D40, H40, oba 4. místo), Alenka a Milan Ševčíkovi (D65, H70, oba 4. místo), Karel Březina (H14, krásné 5. místo), Káťa Kašková (D21L, 5. místo). Gratulujeme ale všem závodníkům, neboť dnes je nejvíce nutné aktivním pohybem naplňovat heslo "Ve zdravém těle zdravý duch".
Number of reactions: 0
27.července 2020, 18:33
Author: Jiří Vokál, E-mail address
V rubrice Chacháčky máte pro potěchu duše a očí vloženou trojku, kde by vás měla zaujmout především aktualizovaná podzimní termínovka (zatím platná). A nezapomeňte soutěžit!
Number of reactions: 0
21.července 2020, 10:59
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Zpráva pro pamětníky, milovníky historie, Klubáčky a spřízněné duše našeho klubu: Na stránce Chacháčky se můžete pokochat kronikami klubu z let 2000, 2005, 2010 (díky, Jirko). Možná spoustu lidí z fotek nepoznáte (ti mladší), ale jádro zůstalo (možná se trochu změnila barva vlasů).
Number of reactions: 0
13.května 2020, 13:25
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Ahojda kamarádky a kamarádi, protože jsme stále trochu omezeni ve vzájemném styku, máte na naší stránce v sekci Chacháčky dvojku, abyste měli co číst a i soutěžit. Deníček je, bohužel, velmi omezený, ale doufám, že se to co nejdříve zlepší. Těším se na brzká setkání v co největším počtu.
Number of reactions: 0
01.května 2020, 08:11
Author: Dominika Pachnerová

Dnes mělo začínat letošní Saxbo. Co se pro závodníky chystalo?

Pátek byl určen pro sprinty ve velmi zajímavých terénech v Žitavě. Dopoledne se měla běžet kvalifikace Mistrovství Německa ve sprintu jednotlivců. Odpoledne pak v jiném prostoru finále a na něj měl navazovat oblastní žebříček Ještědské oblasti.

Na sobotu byl připravován závod v lese u Jonsdorfu. Samotné skalní město je sice veřejnosti na jaře nepřístupné kvůli hnízdění dravců, přesto nám na mapě zbylo dost skalních oblastí. Mapa byla navíc doplněna o novou část, o kterou naši němečtí spolupořadatelé usilovali již spoustu let. Běžet se tu mělo Mistrovství Ještědské oblasti na klasické trati. Pro Němce pak mělo jít o Bundesrankinglauf, tedy obdobu našich Áček.

A v neděli jsme chtěli celý prodloužený víkend završit sprintovými štafetami opět v Žitavě. Závod by byl otevřeným Mistrovstvím Německa sprintových štafet, běželi by tak Češi i Němci současně a jistě by šlo i z diváckého hlediska o velmi zajímavý závod.

Závody se bohužel ze známých důvodů nekonají a v tomto zmíněném formátu se bohužel ani v příštích letech konat nebudou. Ať už kvůli tomu, že na jaře nenajdeme prodloužený víkend, nebo proto, že souhlas města Žitavy byl obtížně vyjednán a pro některé prostory jej v budoucnu s největší pravděpodobností již neobdržíme. Spousta času stráveného přípravami přišla vniveč, radost pořadatelů z povedených závodů nepřijde.

Nicméně nezoufáme a doufáme, že někdy v příštích letech, až to situace zase dovolí, závodníkům zamýšlené a již zmapované prostory postupně nabídneme a zase tu nějaké pěkné závody uspořádáme.

01.května 2020, 08:10
Author: Dominika Pachnerová
Sekce OB vydala Sdělení sekce OB 7/2020, kde je popsána příprava závodní sezóny 2020, pokud to situace na podzim dovolí.
Pokud bude možné v září a v říjnu uspořádat sportovní akci v OB s minimálním počtem 500 lidí, budou připraveny na celostátní úrovni tyto závody:
6. 9. - NE - M ČR sprint
6. 9. - NE - M ČR sprintové štafety
19. 9. - SO - M ČR klasika
26. 9. - SO - M ČR štafet
3. 10. - SO - M ČR KT
17. 10. - SO - M ČR NOB
18. 10. - NE - ŽA KT
31. 10. - SO - ŽA KT
1. 11. - NE - ŽA klasika
- pokud to možné nebude, předpokládané závody se neuskuteční
- některá MČR budou bez kvalifikace, počet účastníků bude omezen
- nebudou vypsány Veteraniády
- v oblastech by na podzim měly proběhnout soutěže dle platných omezení (min. 7 závodů) - v JO nyní probíhá dotazování pořadatelů, kdo a za jakých podmínek bude moct závod uspořádat
- budou zrušeny tyto dlouhodobé soutěže: Český pohár, Český pohár štafet, Česká liga klubů, žebříček B-Čechy západ, žebříček B-Čechy východ a žebříček B-Morava;

Více zde a v článku.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74

Actualities