Log in Česky | Jestedska oblast | Orienteering headquarters
Přeskočit navigaci

Articles

13.června 2017, 06:46
Author: Petr Kadavý, E-mail address
První velké letošní mistrovství se konalo v okolí Lipnice, kde v místních lomech poměrně nedávno vznikl i sochařský triptych tzv. Národního památníku odposlechu skládající se z tří reliéfů reliéfy Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči a závodníci mohli běhat přímo okolo nich, navíc ještě pod dohledem objektivů televizních kamer. Tolik úvodní kulturní vložka obrazek.
Závody jsme určitě pojali jako okukovací před podzimní klasikou, takže nás vyrazilo opravdu hodně a byli jsme vidět a to nejen při měření fronty před záchodky a pivem, ale i v lese a na stupních vítězů. A jak jsme tedy dopadli ? V mistrovských kategorií se do finále A dostala pouze Markétka a i v něm se snažila. Daleko úspěšnější jsme ale byli ve veteránech, kde zásluhou Katky Kaškové (D35) a Zuzky Šaffkové (D65) máme hned dvě zlata, která navíc doplnila bronzem Eva Kašková(D70) a bramborou Ivan Vydra (H50).
Ztráty a nálezy: u autora textu se nachází tmavá čelenka INFIT s bílými a oranžovými oblázky.

v lese jsme nechali opravdu vše:
obrazek
Number of reactions: 0
07.června 2017, 17:27
Author: Pavla Vokálová, E-mail address
Chrastavské slavnosti 2017 se konaly 2.- 4. června. My jsme prezentovali orientační běh v neděli od 9 hodin dopoledne přímo na náměstí a v jeho okolí. Na závod po městě jsme využili poprvé novou mapu Chrastava sever, z projektu Výukové mapy. Eva Kašková vytipovala místa kontrol pro scorelauf, mapy nakreslily Eliška Říhová, Týna Matyášová a Sofi Tomanicová , lampionky s kleštičkami roznesli a stáhli Tonička a Honza Březinovi, Eva Lipenská, Petr Holan st. a Ruda Kaška. Scorelaufu se zúčastnilo 80 závodníků – každý v cíli obdržel diplom a sladkost. Kromě procházky po Chrastavě si příchozí mohli vyzkoušet rychlost ražení kontrol přímo na náměstí. Malou trať s osmi kontrolami s čipem oběhlo 52 lidí, někteří z nich, ve snaze vytvořit rekord, i několikrát. (Rekord ostatně zůstal „doma“ – Zdeněk Sychra za 26 vteřin). Na začátku naše stanoviště navštívil i starosta Chrastavy pan Canov, kterému jsme ukázali naši techniku, vyzkoušel si pípnutí na startu, ale k dalšímu pohybu jsme ho nevyprovokovali. Jen se upřímně divil, kolik peněz při závodě „nosíme“ do lesa (SI technika). Akci na náměstí zastřešili Bartákovi, Míla Houdová, Kaškovi a Vokálovi, za povzbuzování dalších orienťáků. Vše, i přes částečnou nepřízeň počasí se opět vydařilo, a tak velké díky každému, kdo nám pomohl. PS. Ve fotogalerii je pár fotek.
Number of reactions: 0
07.června 2017, 13:45
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Pořadatelé USK Praha a OK Kamenice uspořádali o víkendu 3. - 4. 6. 2017 závody žebříčku A a B v Řitce na krátké a klasické trati. Počasí bylo jako nebe a dudy. Zatímco v sobotu byl člověk mokrý jen potem, v neděli to bylo především deštěm. Možná i kvůli tomu se nám Helena Vondráčková ani neukázala. Zato se ukázali naši borci a na krátké trati si pro medaile došli Ivan Vydra 3. místo (H50B) a taky Vendy Růžičková 3. místo (D16B). Matěj Galbavý 4. místo (H18B), Pavel Pachner 5. místo (H40B), Pavel Gorčica 5. místo (H55B). Z nedělní klasiky jsme si sice medaili nepřivezli, ale slušná umístění ano. Káťa Kašková 4. místo (D21A), 5. místo Eliška Gorčicová (D21B) i Jirka Bek (H16B) i Ivan Vydra (H50B). Zapsala velitelka výpravy Zuzka Vejstrková.
Number of reactions: 0
01.června 2017, 10:12
Author: Jiří Vokál, E-mail address
V sobotu 27. 5. 2017 uspořádala TJ Lokomotiva Teplice Oblastní mistrovství Ještědské oblasti na klasické trati. Závod se běžel nedaleko Krupky na mapě Medvědí vrch v kopcovitém a často neprůběžném terénu. Už se stalo zvykem, že chrastavští borci se vždy ukáží na stupních vítězů, a také tentokrát jsme měli na nejvyšších místech své zástupce. V nejmladších kategoriích si skvěle vedli: Ester Krtičková (D10L – 2. místo), Tonička Březinová (D10L – 3. místo) a Lukáš Houda (H10L – 2. místo). V kategorii P2 si pro zlato doběhl mezi třiceti dalšími běžci Honza Březina. Mistry Ještědské oblasti se stali: Týna Matyášová (D12), Markéta Pavlíková (D18), Káťa Kašková (D21L), Zuzana Šaffková (D60) a Radim Smetana (D70). Na stupně vítězů dále v mistrovských kategoriích vystoupali Míša Krtičková (D35 – 3. místo), Dominika Pachnerová (D40 – 3. místo), Jirka Bek (H16 – 2. místo), Ivan Vydra (H45 – 2. místo) a na krásném 4. místě se umístili: Vendy Růžičková (D16), Filip Kučera (H12), Matěj Galbavý (H18) a Eva Kašková (D 70). Zprávu podala Zuzka Šaffková.
Number of reactions: 0
24.května 2017, 18:04
Author: Pavla Vokálová, E-mail address
Středa 24.5.2017 byla zasvěcena 2. ročníku Světového dne orientačního běhu. I my jsme už podruhé tento den „oslavili“ akcí pro žáky chrastavských škol. Oproti loňsku, kdy jsme na multifunkčním hřišti postavili ukázkový sprint, jsme letos vytvořili na hřišti u hoření školy pro děti bludiště – 18x18 metrů a 16 kontrol. Nejprve naši asistenti – mladí orienťáci z kroužku OB zasvěcovali školní děti do tajů labyrintu na cvičné trati. Po cca 10 minutách již školní děti vyrážely vstříc nástrahám bludiště samy. Měli jsme pro ně připravené 4 různé varianty tratí (z každého rohu jednu). Děti hra natolik pohltila, že většinou využily nejen jednu trať, ale byli i tací, kteří se stihli vrhnout do bludiště i 4x. Celkem přišlo 156 dětí a věříme, že většina z nich byla spokojená. Děkujeme všem našim dětským i dědským (Zdeněk K., Ruda, Kryšpín) pomocníkům, samy bychom to nezvládly. Eva a Pavla
Number of reactions: 0
16.května 2017, 13:36
Author: Věra Bradnová
O víkendu, 13. a 14. května se konaly za humny, v Křižanech, závody žebříčku B. Špatná předpověď počasí se naštěstí úplně nevyplnila a my jsme si mohli užít pěkných tratí, sluníčka i dobrého bufetu. Výborně si vedli členové našeho klubu a obsadili přední místa. Sobota: D12C-1. Týna Matyášová, D16B-5. Vendy Růžičková, D21A-6. Katka Kašková, D21B-4. Zuzka Vejstrková, D35B-6. Bára Lankašová, D50B-6. Pavla Pavlíková, D60B-8. Alena Ševčíková, D65B-1. Zuzka Šaffková, H10L-5. Tomáš Polák, H18B-6. Matěj Galbavý, H35B-7. Jarda Polák, H40B-5. Pavel Pachner, H50B-6. Ivan Vydra, H65B-9. Milan Ševčík,H70B-10. Radim Smetana. Neděle: D12C-1.Týna Matyášová, D21B-6. Zuzka Vejstrková, D35B-3. Bára Lankašová, D60B-10. Věrka Bradnová, D65B-1. Zuzka Šaffková, H10L-3. Tomáš Polák, H20B-9. Tomáš Hlubuček, H35B-3. Jarda Polák, H40B-7. Pavel Pachner, H50B-5. Ivan Vydra, H55B-5. Pavel Gorčica, H70B-7. Radim Smetana. Jen tak dál, chrastavští závodníci!
Number of reactions: 0
09.května 2017, 22:56
Author: Pavla Vokálová, E-mail address
Tentokrát se nám nabízel prodloužený víkend 6.-8.5.2017, a tak jsme ho využili a vyjeli jsme na soustředění do nedaleké Stráže pod Ralskem, na borské mapy. Ubytování s plnou penzí jsme sehnali v domě sociálních služeb Pampeliška přímo ve Stráži. Bylo nás tam zase docela dost: 38 dětí a 25 dospělých. Připravili jsme 5 tréninků – Kukaččí hnízda v Osečné (forma skorelaufu), nácvik řešení dlouhých postupů, nočák, kombotech a pondělní štafety. Tréninky nám pomohli realizovat členové klubu, za což jim patří velký dík. Už s prací v Ocadu pomáhala Katka Kašková a Pavlík Hradec, s tiskem map Zuzka Vejstrková, kontroly do lesa a z lesa nosili Markéta Pavlíková, Petr Kadavý, Pavla Pavlíková, Hanka Vajcová a Ruda Kaška. Ti všichni a ještě Kryšpín nám pomáhali s organizací celého soustředění, za což jim patří dík. Šestý trénink, v neděli odpoledne nám připravili Jarka a Vojta Vokálovi – byl to mikrosprint s vloženým labyrintem, bylo to zajímavé, až úsměvné. Po mikrosprintu jsme měli blokovaný bazén, kde se všichni „vyblbli“ dosyta. Tentokrát jsme měli i několik problémů zdravotních, které likvidovali maminky a tatínkové vlastní i „nevlastní“. Díky. Oproti předpovědi jsme měli i pěkné počasí, které vydrželo bez deště až do hodiny našeho odjezdu. Příští soustředění máme v září v Jizerkách na Muhu. Eva a Pavluška
08.května 2017, 08:50
Author: Dominika a Pavel

V sobotu 6. 5. 2017 se v Brně konalo Mistrovství ČR a veteraniáda sprintových štafet a v neděli 7. 5. 2017 pak Mistrovství ČR a veteraniáda ve sprintu. Veteránská štafeta DH140 ve složení D. Pachnerová, J. Polák, P. Pachner a K. Kašková skončila na čtvrtém místě. V DH18 si doběhla pro 8. místo M. Pavlíková se štafetou BOR. V sobotu se na Špilberku hodně chybovalo, velký počet štafet byl diskvalifikován. V dorostu to bylo dokonce 13 štafet. Mezi nimi bohužel i štafety, v nichž za jiné kluby běželi chrastavští závodníci J. Bek za TJN a M. Galbavý za PHK. Stejně dopadl i O. Bek s borci z TUR v kategorii MIX.

Nedělní dopolední veteraniádu na Kraví Hoře v kategorii D35 s velkým náskokem vyhrála K. Kašková. D. Pachnerová byla ve stejné kategorii 4. a Jana Slavíková 9. V H40 skočili J. Polák na 14. a P. Pachner na 23. místě. Současně proběhlo i semifinále MČR dospělých, kde jsme však žádné zastoupení neměli. Veřejný závod v H16C vyhrál J.Bek, v HDR nejmladší chrastavská závodnice A. Slavíková skončila 21.

Odpolední MČR dorostu a finále D21 a H21 s cílem na Moravském náměstí v centru Brna se zúčastnili za Chrastavu pouze dva dorostenci. V H18 dokončil závod O. Bek na 36. místě, M. Pavlíková v D18 vynechala kontrolu a byla disk.

Number of reactions: 0
02.května 2017, 17:32
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Jediné, co pořadatelé nezvládli, bylo počasí. Vítr, déšť, sníh, občas taky sluníčko, prostě bláznivý konec dubna. Ostatní pak bylo cele v režii pořadatelů – OK Chrastava, HSG Turbine Zittau, SG Zittau Süd – při dalším ročníku oblíbeného mezinárodního závodu SAXBO, který proběhl 22.-23. dubna v Osečné a Lückendorfu. Závodníků se sešlo kolem 800 kousků a mezi nejlepší se probojovali i naši. Sobota (většina pořádala): kat. H10L – 1. Tomáš Polák. Neděle (část pomáhala německým kamarádům): kat. D 12 – 1. Týna Matyášová; D 18 – 2. Markéta Pavlíková; D 21E – 1. Katka Kašková; D 40 – 2. Domča Pachnerová; H 10L – 2. Tomáš Polák, 3. Ráďa Kučera; H 12 – 3. Filip Kučera; H 35 – 2. Jarda Polák; H 50 – 1. Ivan Vydra; H 70 – 3. Radim Smetana.
02.května 2017, 06:09
Author: Zuzka Šaffková
Druhá etapa Česko-Polských dní orientačního běhu se přesunula v neděli 30. 4. z Polska do Horní Řasnice, kde si na mapě Vyhlídka vedli skvěle chrastavští borci především ve veteránských kategoriích, kteří posbírali celkem 9 medailí: H35: Jarda Polák – 3. místo, H45: Ivan Vydra – 3. místo, H60: Ruda Kaška – 2. místo, H70: Radim Smetana – 1. místo, D35: Bára Kašková – 1. místo, D40: Dominika Pachnerová – 3. místo, D60: Zuzka Šaffková – 1. místo, D65: Pavla Vokálová – 2. místo a D70: Eva Kašková – 3. místo. Ale i tři nejmladší zástupci našeho klubu vystoupali na stupně vítězů, a to v kategorii H10L Lukáš Houda na 2. místo a hned za ním Tomáš Polák na 3. místo a v kategorii D12 Kristýna Matyášová na 2. místo. V kategorii D21E uniklo Katce Kaškové 3. místo jen o 2 vteřiny a skončila na krásném 4. místě.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74

Actualities

 • Pavel Pachner V klubové fotogalerii najdete několik fotek z leto
 • Zdeněk Sychra Web obpostupy.cz se přesouvá do nového úložiště. P
 • Milan Ševčík Pro běžce (nejen orientační): Kdo si chce protáhno
 • Činnost dětí podporuje:

 • Sponzoři klubu:

 • Pořádáme závody:

  SAXBO - hledáme nové termíny na 2021:

  1.5. Chrastava - Oblastní mistrovství na kr. trati
  2.5. Jonsdorf - ZIT+ZIS prodloužená krátká trať (veřejný závod)

  Chrastavský pohárek 2021:

  Třeba taky letos bude ...

 • Zajímavé odkazy:

  BORCUP:

  Detaily, rozpisy