Log in Česky | Jestedska oblast | Orienteering headquarters
Přeskočit navigaci

Articles

28.září 2017, 20:12
Author: Dominika Pachnerová

O víkendu 23.-24.9.2017 jsme v Raspenavě uspořádali Mistrovství a veteraniádu České republiky na klasické trati. Na závodníky čekaly náročné tratě v obtížném jizerskohorském terénu. Vypořádali jsme se s nepřízní počasí i s vysokým počtem závodníků. Těší nás množství kladných ohlasů od účastníků. Společným úsilím jsme celou tuto akci zvládli. Díky všem z OKCHA i spoustě dalších, kteří nám pomáhali. Podrobné informace jsou na stránkách MČR.

Number of reactions: 0
12.září 2017, 17:36
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Pěkné prázdniny jsou vždy lákadlem pro všechny orientační běžce, ale letošní Pěkné prázdniny s orientačním během 2017 byly skvělé díky nádhernému terénu, super shromaždišti a výborné organizaci. A také Chrastaváci se ukázali jako skvělí bojovníci a super orienťáci, kteří si doběhli pro výborné výsledky, a to v kategorii D10: Bára Lipenská – 6. místo, D12: Kristýna Matyášová – 1. místo, D18: Markéta Pavlíková – 5. místo, D21A: Katka Kašková – 2. místo, D21B: Martina Valešová – 3. místo, D60: Věra Bradnová – 2. místo, D65: Zuzana Šaffková – 1. místo, D70: Eva Kašková – 2. místo, H21A: Petr Kadavý – 6. místo, H45: Ivan Vydra – 5. místo, H60: Ruda Kaška – 3. místo a H70: Radim Smetana – 4. místo. Na upravených mapách v kategoriích Ultimate jsme na předních místech měli také své zástupce, a to v kategorii D21UK: Dominika Pachnerová – 2. místo, H21UL: Jarda Polák – 7. místo a H21UK: Pavel Pachner – 6. místo. Zapsala velitelka Zuzka Šaffková.
Number of reactions: 0
12.září 2017, 16:47
Author: Milan Ševčík, E-mail address

Poslední B-závody 9. a  10. září letošního roku se vydařily. Závodilo se v lesích orientačně  zajímavém terénu s výrazným vrcholem píseckého okolí  Mehelníkem, na mapách  „Velký Mehelník“ a „(ne)Mehelník“, se shromaždištěm u obce Kluky, hájovna U hromové jedle na loukách pod Mehelníkem. Tratě vedly většinou kolem Mehelníku.  Počasí závodnicky perfektní pro pohodáře. Nepršelo, teplota, tlak a rosný bod tak akorát. Chrastavu zastupovalo dvanáct závodnic a závodníků, kteří  až na výjimky dosáhli výborných nebo dobrých výsledků. Tady je přehled umístění do desátého místa: - v sobotu na klasice Vendy Růžičková - 5., Dominika Pachnerová - 8., Zuzka Šaffková - 1., Jirka Bek – 9., Matěj Galbavý -7., Jarda Polák – 3., Pavel Pachner – 10., Ivan Vydra – 6.. A v neděli na krátké Vendy Růžičková - 10., Dominika Pachnerová - 3., Zuzka Šaffková - 2., Matěj Galbavý - 2., Jarda Polák – 4., Pavel Pachner – 8., Ivan Vydra   4.. Ostatní pak různě.

Společenský program byl perfektní -  na shromaždišti TOIky, občerstvení aj. stánky, …, po závodě pak zakončení větší částí výpravy na večeři v zahrádce restaurace s výborným jídlem a s výhledem na Otavu a nejstarší kamenný most v Čechách + zapadající slunce, večerní Písek, … . Nemělo to chybu a snad nás takové závody jako byl tento na jihu dotlačí ke zvýšenému tréninkovému úsilí a k účasti v B-seriálu příštího roku. Kdo nebyl, tak neví o co přišel. Jediná věc, kterou bych si rád odpustil je doprava přes Prahu a okolí. Ale to je už jiná kapitola. Jo a toho Mehelníku nebylo moc, bylo to tak akorát. (Vzkaz pro členy KB : Mehelník není  medovník)

Number of reactions: 0
07.srpna 2017, 17:52
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Ahojda Klubáčci, protože se o prázdninách tak často nevidíme, dávám na stránky nové číslo, abyste měli u vody nebo u lesa co číst. Pěkný zbytek léta.
03.srpna 2017, 16:40
Author: Jiří Vokál, E-mail address
I na konci července vyrazila skupina chrastavských běžců na pět etap závodů Bohemie. Závody pořádal OK BOR, jehož lety prověřená kvalita přilákala přes třicítku klubáků. Prostory nám již byly známé z dřívějších závodů, ale to nám nijak neulehčilo pobíhání po lese. V okolí Prysku nás nepříjemně překvapilo množství skal i hloubka močálů. Naopak příjemně nás překvapilo počasí, které svůj deštivý úvod načasovalo vždy mimo startovní časy OK CHA a poslední tři dny jsme si užili i opravdové vedro. Přidáme-li bydlení veteránů v nedaleké Kytlici a cestu na kole tam a zpět, někteří dokonce i pěšky, pak toho bylo na 5 dní více než dost. Mladší to však při bydlení v kempu museli mít vzhledem k večerním akcím asi o dost náročnější. Nejlépe si s podmínkami závodů po sečtení všech etap poradili na prvních místech Ondra Bek H18B, Petr Kadavý H21B, Káťa Kašková D21A a Zuzka Šaffková D65. Na druhých místech se celkově umístily Domča Pachnerová D21B a Pavla Pavlíková D45B. Na třetím místě neskončil z klubáků nikdo, ale i bramborová místa Báry Lankašové D35A a Jardy Poláka H35A jsou velmi pěkná. Gratulujeme. Samozřejmě i ostatní podali výborné výkony. Např. Zdenek nebyl disk, ale někteří další borci ano a to i ti, co v průběhu etap přinášeli body do celkového pořadí klubů, zejména Jirka Bek. Tato soutěž klubů byla novinkou a sledování průběhu po každé etapě udržovalo v napětí všechny zúčastněné. OK CHA ještě po 3. etapě vedl se 110 body, celkově jsme však skončili druzí za finským klubem OK77 a medovník jako cena byl moc dobrý. Pocit být členem nejlepšího českého klubu z 57 hodnocených a cca 118 zúčastněných klubů je velmi příjemný. Ještě je na závěr třeba vyzdvihnout výkon Kristýny Matyášové, která v kategorii F3 dokázala doběhnout v páté etapě na 2. místě a porazit nejen maminku, ale i Ivanku a Pavla Gorčicovi. Zapsala velitelka velevýpravy Eva Bartáková
Number of reactions: 0
24.července 2017, 06:19
Author: Věra Bradnová

 

obrazek


Number of reactions: 0
24.července 2017, 06:07
Author: Zuzka Šaffková
Na začátku července se skupina odvážných chrastavských běžců vydala na čtyř-etapové závody Tatry orienteering 2017 do nádherné Račkové doliny v Roháčích. Byly to závody, ve kterých každý, kdo dokončil všechny etapy vlastně vyhrál. V první etapě se běželo v zabušeném terénu, kde nebylo čeho se chytit, což se opakovalo i ve druhé etapě, ale přibyly mokřiny, potoky a neprůběžné hustníky. Zlatým hřebem byla ale třetí etapa, kde jsme zapadali po pás do bahna, prodírali se nad hlavu vysokými lopuchy a odháněli medvědy. Poslední etapa zase pro změnu vedla jen přes louky, kde se pásly krávy a kde jsme museli překonávat elektrické ohradníky. Ale protože Chrastaváci nejsou žádná ořezávátka, i v Tatrách jsme ukázali, že se umíme poprat s nástrahami „ orientačne náročného terénu, najmä v premenlivej vegetácii“. Káťa se mezi 32 eliťačkami umístila na skvělém 6. místě, Domča jen o kousek skončila 4. v kategorii D40, stejně jako Alenka v kategorii D60, Zuzka porazila všechny soupeřky v kategorii D65 a Eva ve stejné kategorii, tedy mezi mladicemi, skončila 12. Tomášek P. si doběhl pro krásné druhé místo v kategorii H10 s doprovodem, Honzik Č. si v konkurenci 56 běžců v kategorii H21B, z nichž cca 20 závod nedokončili, vybojoval super 2. místo, Ivan si závod užíval a vybojoval 1. místo v kategorii H50, také Ruda splnil úkol a 12. místo v kategorii H60 je kvalitní, stejně tak i 14. místo Milana Š. v kat. H65, který si pro své umístění doslova dobelhal. Tentokrát ale opravdu umístění nebylo důležité. Všichni jsme si užili závody, ale i pohodové výlety a super horské přechody.
12.července 2017, 20:12
Author: Pavel Pachner, E-mail address

Po jedenácti závodech jarní části je v Ještědském poháru družstev žáků Chrastava na 5. místě z 18, za družstvy TJN, BOR, TUR a VLI. V Ještědském poháru družstev veteránů je dokonce na průběžné vedoucí pozici z 25 klubů. V individuálních kategoriích v žebříčku mládeže máme 1. místa v kategoriích D12, D16, 2. místo v H16 a řadu dalších umístění v 1. desítce. V dospělých 1. místo v D21L a další umístění v první desítce v kategoriích D21K, H21L a H21K. Mezi veterány pak 1. místa v D60, H35, H60, H70, 2. místa v D35, H35, 3. místo v D65 a D70 a opět řadu dalších umístění v první desítce. Koho zajímají podrobnosti a kdo konkrétně se jak umístil po jarní části ještědského žebříčku, může se podívat sem: http://soutezejeo.webnode.cz/

Number of reactions: 0
11.července 2017, 23:01
Author: Pavla Vokálová, E-mail address
Poslední trénink před prázdninami V pondělí 19.6.2017 jsme se sešli na hřišti u školy ve Školní ulici. Stalo se zvykem, že tento trénink není v pravém slova smyslu trénink, ale rozloučení před prázdninami, tedy spíš společenské setkání s písničkami, hrami, opékáním buřtíků a tak podobně. Přemýšleli jsme, co za překvapení připravit dětem, popřípadě jejich rodičům či jiným nadšencům, kteří na naši akci přijdou. Nakonec tím překvapením byl malý fotoorienťák. Docela jsme si jeho přípravu užili, když jsme po Chrastavě chodili s foťákem a fotili na jednotlivých kontrolách detail, který byl pro kontrolu typický. Samotný orienťák pak děti a další zájemci absolvovali s mapou Chrastava-sever a s kartičkou, na které byly fotky. Jejich úkolem bylo najít zakreslenou kontrolu a přiřadit k ní obrázek. Nebylo to úplně jednoduché, protože kontrola nebyla v terénu označena lampionem, ani fáborkem, ale všichni se zdáli být spokojení. Pak už jsme se věnovali klábosení, občerstvování a zpívání za doprovodu kytar. Bylo to velice příjemné odpoledne. Děkujeme všem co přišli, všem, kteří nám během roku pomáhali s dětmi, s pořádáním tréninků, protože sami bychom to v takové míře už dělat nemohli. Eva a Pavluška PS: Pro představu mapu a fotky z jednotlivých kontrol najdete ve fotogalerii u fotek z posledního tréninku.
Number of reactions: 0
08.července 2017, 21:29
Author: Pavla Pavlíková, E-mail address
Pozdě, ale přeci podávám zprávy ze závodů jako vedoucí akce. O víkendu 17. a 18. 6. uspořádali Pardubičáci závody žebříčku B. Počasí bylo příjemné. V sobotu pro nás organizátoři připravili klasiku, byl to běžák, kontroly byly vidět z dálky, často byly u cesty, takže nic moc pro hledače, pátrače, bludičky..... V neděli na krátké to bylo mnohem zajímavější, dostatek kontrol v jemných zákrutech, hustníkách, nádhera. Naši borci se prosadili oba dny, v sobotu vystoupali na nejvyšší stupně Kristýna Matyášová a Zuzka Šaffková. Jirka Bek a Ivan Vydra obsadili 2. místo. V neděli ukázaly svým soupeřkám, jak se běhá u nás v Ještědské, Kristýna (opět zlatá) a Zuzka štříbrná. Všichni jsme si z nedělního cíle odvezli ve svých útrobách dárek, který bychom nikdy nikomu nepřáli.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74

Actualities