Log in Česky | Jestedska oblast | Orienteering headquarters
Přeskočit navigaci

Fixed controls

Úvod

Areály pevných kontrol (APK) umožňují zájemcům z řad široké veřejnosti vyzkoušet sport zvaný orientační běh. S pomocí speciální mapy, kterou používají orientační běžci, můžete hledat kontrolní stanoviště a projít si tak les, rekreační areál nebo třeba i město trochu jinak. Kontrolní stanoviště jsou umístěna v terénu „nastálo“ a jsou tedy připravena k použití kdykoliv.

Záleží pouze na Vás, kdy se rozhodnete vyzkoušet své orientační a fyzické schopnosti. Vy sami se rozhodnete, kolik kontrol a v jakém pořadí naleznete. Součástí těchto areálů jsou i vhodná místa, kde si lze vyzvednout vytištěnou mapu. Na těchto stránkách si můžete mapu stáhnout i ve formátu pdf.

Informace o tom, co orientační běh vlastně je, jaké používá mapové značky, kde jsou další areály pevných kontrol, výukové mapy či kde jsou nejbližší závody, můžete nalézt na webu zacitorientak.cz.

Na této stránce budeme postupně doplňovat další areály tak, jak k nim budeme připravovat podklady a značení kontrol. Nyní Vám nabízíme mapu s pevnými kontrolami v rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou.

Kristýna, Hrádek nad Nisou


Mapa Areál pevných kontrol se nachází v rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou, kde je také přírodní koupaliště a nové wellness centrum vybudované v roce 2021. V areálu je umístěno 30 kontrol. Můžete tak koupání spojit se zážitky z orientačního běhu.

Kde získat mapu: na recepci v areálu nebo si ji stáhnout v pdf formátu. Na druhé straně mapy máte i popisy kontrol a tabulku pro zapsání kódů jednotlivých kontrol.

Kde zaparkovat: přímo u areálu na serverním nebo jižním parkovišti, případně lze přijet na kole, vlakem.

Kde získat další informace: na informační tabuli v areálu u recepce, což je i výchozí bod (na orienťácké mapě označen červeným trojúhelníkem) nebo si informace stáhněte v pdf formátu.Aktualizováno: 26.4.2021

Actualities