Articles

Number of reactions: 0
07.října, 16:55
Author: Kateřina Kašková, E-mail address
O víkendu 5.-6.10.2019 se v Tisu u Blatna uskutečnilo letošní poslední mistrovství. Podařilo se nám poskládat několik štafet a družstev a v hezkých terénech jsme vybojovali mnohá pěkná umístění. Ve štafetách cinkla Chrastavě bronzová medaile v kategorii D105 Bára L., Domča P., Katka K., 5.místo vybojovali v H195 Ruda K., Jirka B. a Milan Š. Ke zlatu Ještědské oblasti pomohla v D14 Týna M. Nedělní družstva přinesla hodně napínavých momentů a dvě bramborová umístění: DH225 - Petr K., Domča P., Pavel G., Katka K., Pavel P. a v DH325 Ruda K., Jana Č., Jirka B., Zuzka Š. a Milan Š. Týna M. svým výkonem na druhém úseku přispěla družstvu Ještědské oblasti ke zisku stříbrné medaile.
24.září, 23:00
Author: Petr Kadavý
Letošní poslední individuální mistrovství se odehrálo v nám dobře známém a blízkém terénu mezi Harcovem a Maliníkem a tak o naše zelenomodrobílé dresy nebyla v lese nouze. Se znalostí lesa však celkem zabojovali jablonečtí pořadatelé, kteří vždy zcela trefili směrné časy a tak i někteří vítězové si v lese celkem pobyli ( o dalších v pořadí radši nemluvě).
Nicméně za Chrastavu se bednu vešla jen Zuzka Š., která byla bronzová v D65, na velkou bednu by se pak ještě vešly (sic, Y je tady správně) Katka K. a Bára L. (D35), Míša K. (D40), Pavla V. a Eva K. v (D70). A máme i dvě hezké "zlaté" z B-finále, tak snad příště dotyční naladí i na sobotu.
18.září, 19:26
Author: Matyášová Jana, E-mail address
V neděli 15. 9. 2019 uspořádal oddíl VLI závod Českého poháru štafet v Českém Dubu v části Malý Dub. Běžci z OK Cha sestavili 8 tříčlenných štafet, ke kterým se přidali také závodníci v dětských kategoriích běžících za Ještědskou oblast. Během celého slunečného dne panovala v chrastavském týmu skvělá nálada, kterou na závěr vylepšila ochutnávka dortu - cena pro vítěze kategorie H135. Na stupních vítězů se postupně vystřídaly tyto štafety: H135 Kadavý, Gorčica, Pachner 1. místo, D14 Kubecová (STB), Lamačová (BOR), Matyášová 2. místo, D12 Novotná (TUR), Štveráková, Lipenská 2. místo a D105 Březinová, Matyášová, Lipenská 3. místo (díky správnému výběru kategorie).
18.září, 19:20
V sobotu 14. 9. 2019 se konaly závody Českého poháru ve Sprintu, které pořádal VLI v českém Dubu. Terén závodu tvořilo historické centrum města, sídliště, členité zahrady a parky. Z Chrastavy se do Českého Dubu vydalo 30 orientačních běžců. Někteří si stihli prohlédnout krásy města i za méně než 10 minut. Někteří (já) potřebovali času více, neboť si bylo co prohlížet. V celkovém pořadí se nejlépe umístili tito borci: D12C Bára 1. místo, D14C Týna 1. místo, D16C Sofi 6. místo, D40C Domča 1. místo, Eva 6. místo, H18C Vojta 3. místo, H35C Vojta 6. místo, H40C Pavel 4. místo, H65C Milan 2. místo, H70C Radim 3. místo.
15.září, 16:49
Author: Petr Kadavý, E-mail address
Turnovští pořadatelé připravili pro poslední kolo Českého poháru štafet sobotní závod v Horním Polubném, což jako nedaleká destinace oslovilo i početnou skupinu Chrastavských závodníků. Ti se zde následně museli popasovat s náročnými tratěmi a Jizerskohorským terénem. Husté náletové bukové porosty střídali snáze průběžné smrkové pasáže. Nechyběla ani kamenitá podložka, listí, jehličí, bažinky, vysoké borůvčí a spousta klacků. Všichni si museli hrábnout hluboko do svých sil a vydat ze sebe maximum (zkopírováno z webu pořadatele). Každopádně rozhodně šlo o těžký netuctový závod, na který se bude nějakým způsobem dlouho vzpomínat :-)
Ale i tak se borci z OK Chrastavy se zde neztratili a byli vidět i na bedně: Bára Lipenská 3. v D12 (štafeta JO), Týna Matyášová 1. v D14 (štafeta JO) a štafeta Pachner, Kaška, Kadavý 3. v H135.
Number of reactions: 1
28.srpna, 14:17
Author: Jiří Vokál, E-mail address
Tradiční tříetapové závody Pěkné prázdniny 2019 úspěšně proběhly od pátku 23. 8. do neděle 25. 8. za slunečného počasí, v pěkných terénech a s velmi kvalitním zázemím. Za chrastavský klub se zúčastnilo 37 závodníků a jako vždy jsme nezklamali. Na stupně vítězů se probojovali Týna Matyášová 1. místo v kat. D14, Katka Kašková 3. místo v D21A, Zuzka Šaffková 3. místo v D65 a Ivan Vydra 2. místo v H50. Velmi pěkně si vedli i Bára Lipenská 9. místo, Zuzka Štveráková 12. místo a Tonička Březinová 23. místo v D12 (40 závodnic!), Vendy Růžičková 17. místo v D18, Janča Kubátová 13. místo v D21A, Bára Lankašová 4. místo v D34, Domča Pachnerová 5. místo v D40, Alena Ševčíková 6. místo v D65, Eva Kašková 4. místo v D70, Kája Březina 4. místo v H14 (37 závodníků!), Petr Kadavý 4. místo v H21B, Pavel Pachner 6. místo v H40, Ruda Kaška 5. místo v H60 a Jirka Barták 9. místo v H65. Ale i všichni ostatní se s náročnými terény vypořádali a úspěšně všechny etapy dokončili. Hlášení podala Zuzka Šaffková.
25.srpna, 07:42
Author: Dominika a Pavel
Pořadatelé připravili ve Šindlerově Mlýně a jeho blízkém okolí pět etap mapově i fyzicky náročných závodů. Náš klub měl pouze dva zástupce na všech pěti etapách. Poslední tři etapy pak absolvoval i Otík v doprovodu dědečka na trati P.
První etapa byl sprint na mapě Špindl. Tratě byly postaveny ve svahu, z malé části v horském lese, většinou na loukách mezi vilami a penziony a se závěrem v centru města.
Druhá etapa na mapě Krakonoš byla krátká trať. Tratě byly namotané na mapě velikostí do dlaně. Terén byl náročný, plný podrostu a prořezávek. Zeleně šrafované části, kterých byla zhruba třetina mapy, daly vzpomenout na Tatry 2017 a jejich označení průchodnosti "ak vôbec".
Třetí etapa byla klasika na mapě Hromovka. Start byl u horní stanice lanovky na Pláni a cíl dole ve Svatém Petru. Přes velký výškový rozdíl čekalo závodníky značné převýšení. Les byl typický krkonošský, špatně přehledný, s vysokým borůvčím (se spoustou zralých borůvek) a tratě namotané v prudkém svahu kolem sjezdovek.
Čtvrtá etapa byla opět krátká trať. Start i cíl byly u horní stanice lanovky na Pláni. Tratě namotané opět na prostoru velikosti lidské dlaně na mapce Přední planina měly malé převýšení, ale nebyly o to méně náročné. Mapa byla z větší části zelená se žlutými flíčky. Kromě orientační náročnosti brzdilo běh i vysoké borůvčí se skrytými klacky a pařezy.
Poslední etapa s hendikepovým startem na mapě Dívčí lávky byla zkrácená klasika. Tratě provedly závodníky severní částí Špindlerova Mlýna podél Labe, poté svahem na úbočí Kozích hřbetů a přes prostor druhé etapy zpět do Svatého Petra. V
klubové fotogalerii naleznete naše mapy z kategorií H35 a D35.

Celkové výsledky
D35A 2. Pachnerová Dominika (9-4-4-2-3)
H35A 8. Pachner Pavel (8-11-7-12-13)
25.srpna, 07:40
Author: Dominika
18 chrastavských závodníků se o víkendu 3.-4.8.2019 zúčastnilo 2 závodů pořádaných Lokomotivou Liberec v nedalekém Bedřichově. Terén byl velmi náročný, tratě těžké, hodně se chybovalo, ale borůvek bylo dost. V sobotu ke konci závodu přišla bouřka s krupobitím, kterou přečkala většina závodníků ve stanu.

Nejlepších výsledků dosáhli:
sobota D35 4. Lankašová Bára; D40 3. Pachnerová Dominika, 4. Krtičková Míša; D60 2. Bradnová Věra; D70 4. Kašková Eva; H14 2. Březina Kája; H60 5. Kaška Ruda
neděle
D40 3. Pachnerová Dominika; D60 4. Bradnová Věra; D65 1. Šaffková Zuzka; D70 3. Vokálová Pavla, 4. Kašková Eva; H10L 6. Krtička Jáchym; H40 2. Pachner Pavel
31.července, 17:40
Author: Zuzana Šaffková
obrazek

V týdnu od 24. do 28. července se skupina 36 chrastavských borců, včetně dětí, zúčastnila mezinárodních závodů Bohemia 2019. Všichni zdárně zvládli náročné tratě, přežili příšerné vedro a snažili se plnit dílčí pivní jednotky. Největšího úspěchu dosáhla v kategorii D14A Týna Matyášová, která byla ve všech pěti etapách první, a tak porazila 32 soupeřek a získala zlatou medaili. Také Bára Lipenská si vedla v kategorii D12B skvěle a vystoupala na stupeň nejvyšší, když za sebou nechala 19 závodnic. Jako vždy nezklamala ani Káťa Kašková, která skončila na 3. místě ze 46 závodnic kategorie D21A. Do první desítky se vešly v dámských kategoriích i Bára Lankašová (D35A – 5. místo), Domča Pachnerová (D40A – 8. místo), Jana Čechlovská (D55A – 7. místo), Zuzka Šaffková (D65A – 4. místo), Alena Ševčíková (D65A – 7. místo) a Eva Kašková (D70 – 7. místo). V mužských kategoriích pak Tomáš Polák (H12B – 4. místo), Jarda Polák (H35A – 5. místo), Pavel Pachner (H40A – 9. místo), Ivan Vydra (H50A – 10. místo) a Pavel Gorčica (H55A – 7. místo). Ale vlastně, všichni, kteří všech pět etap dokončili, jsou borci, kteří zaslouží potlesk.