Přeskočit navigaci

Články

Výjezd do ciziny

Zuzka Šaffková 24.července 2017, 06:07
Na začátku července se skupina odvážných chrastavských běžců vydala na čtyř-etapové závody Tatry orienteering 2017 do nádherné Račkové doliny v Roháčích. Byly to závody, ve kterých každý, kdo dokončil všechny etapy vlastně vyhrál. V první etapě se běželo v zabušeném terénu, kde nebylo čeho se chytit, což se opakovalo i ve druhé etapě, ale přibyly mokřiny, potoky a neprůběžné hustníky. Zlatým hřebem byla ale třetí etapa, kde jsme zapadali po pás do bahna, prodírali se nad hlavu vysokými lopuchy a odháněli medvědy. Poslední etapa zase pro změnu vedla jen přes louky, kde se pásly krávy a kde jsme museli překonávat elektrické ohradníky. Ale protože Chrastaváci nejsou žádná ořezávátka, i v Tatrách jsme ukázali, že se umíme poprat s nástrahami „ orientačne náročného terénu, najmä v premenlivej vegetácii“. Káťa se mezi 32 eliťačkami umístila na skvělém 6. místě, Domča jen o kousek skončila 4. v kategorii D40, stejně jako Alenka v kategorii D60, Zuzka porazila všechny soupeřky v kategorii D65 a Eva ve stejné kategorii, tedy mezi mladicemi, skončila 12. Tomášek P. si doběhl pro krásné druhé místo v kategorii H10 s doprovodem, Honzik Č. si v konkurenci 56 běžců v kategorii H21B, z nichž cca 20 závod nedokončili, vybojoval super 2. místo, Ivan si závod užíval a vybojoval 1. místo v kategorii H50, také Ruda splnil úkol a 12. místo v kategorii H60 je kvalitní, stejně tak i 14. místo Milana Š. v kat. H65, který si pro své umístění doslova dobelhal. Tentokrát ale opravdu umístění nebylo důležité. Všichni jsme si užili závody, ale i pohodové výlety a super horské přechody.