Přeskočit navigaci

Články

ME Dánsko, Roskilde - 10.-17.7.04 (aktualizováno

Dominika (E-mailová adresa) 08.července 2004, 19:07
V dánském Roskilde proběhlo Mistrovství Evropy v orientačním běhu. Zároveň se jednalo o první sérii letošního Světového poháru.

Middle - do finále se probojovali jen Stará, Brožková, Horáček, Lučan a Smola. Ve finále překvapivě nezvítězila Simone Niggli-Luder (skončila "až" pátá). Vyhrála Norka Hanne Staff, druhá byla Litevka Dainora Alsauskaite a třetí Ruska Tatiana Ryabkina. V mužích zvítězil Francouz Thierry Gueorgiou, druhý byl Fin Jarkko Huovila, třetí Švéd Emil Wingstedt.
Naši: 22.Dana Brožková, 32.Zdenka Stará; 20.Vladimír Lučan, 26.Michal Horáček, 36.Michal Smola

Sprint - do finále postoupili Štěrbová, Macúchová, Brožková, Pekárková, Dočkalová, Losman, Matějů a Ropek. V ženách si pro titul doběhla Švýcarka Simone Niggli-Luder, druhá byla Švédka Jenny Johansson, třetí další Švédka Emma Engstrand. V mužích zvítězil Švéd Emil Wingstedt, druhý byl Rus Andrey Khramov, třetí Fin Mårten Boström.
Naši: 18.Dana Brožková, 25.Zuzana Macúchová, 30.Martina Dočkalová, 38.Marta Štěrbová, 43.Eva Pekárková; 32.Luboš Matějů, 40.Petr Losman, Ropek byl diskvalifikován za vynechanou kontrolu v závěru trati.
Dana Brožková si po pádu na doběhu poranila zápěstí a ME pro ni skončilo.

Klasika - z rozběhů nepostoupili Dočkalová, Pekárková a Matějů. Ve finále si v ženách pro medaile doběhly medailistky z předchozích závodů tohoto šampionátu. Zlato opět získala Švýcarka Simone Niggli-Luder, druhá byla Švédka Emma Engstrand, třetí Ruska Tatiana Ryabkina. V mužích zvítězil Švéd Kalle Dalin, druhý byl Fin Mats Haldin a třetí opět Švéd Emil Wingstedt.
Naši: 26.Marta Štěrbová, 31.Zuzana Stehnová, 36.Zdenka Stará; 34.Radovan Čech, 42.Petr Losman, 44.Vladimír Lučan, 46.Jaromír Švihovský. Nejlépe z našich zaběhl Michal Horáček , který skončil šestý se ztrátou 2:10 min. na vítěze. Michalův výkon na klasice byl nakonec nejlepším českým výsledkem na ME.

Štafety - v ženách zvítězily Švédky, druhé byly Norky, jako třetí doběhlo švédské Béčko a bronz tak získaly Rusky. Naše ženy ve složení Štěrbová - Dočkalová - Macúchová skončily sedmé, když po prvním úseku předávaly na druhém místě, po druhém úseku na šestém a v závěru se před ně ještě dostalo Švýcarsko, kde finišovala Niggli-Luder. Béčko (Stará-Pekárková-Stehnová) doběhlo na 11.místě. V mužích zvítězilo Finsko, druhé bylo Dánsko, třetí Švédsko. Naši v sestavě Lučan - Horáček - Smola doběhli desátí, v redukovaném pořadí z toho bylo 7.místo. Jedenácté doběhlo béčko (Švihovský-Dlabaja-Losman).

Nejúspěšnější zemí bylo Švédsko, které získalo 9 medailí (3-2-4)