Přihlásit se English | Ještědská oblast | Orientační běh
Přeskočit navigaci

Články

24.března 2004, 15:03
Autor: Dominika Hlubučková, E-mailová adresa
mix na podiu vyrez web.JPG O víkendu 20.-21.března se vydala nepočetná skupinka Chrastaváků na tradiční celorepublikové klání v okolí Hradce Králové s účastí kolem tisícovky závodníků.
V sobotu se běžela dlouhá trať, v neděli potom štafety.
V sobotním závodě jednotlivců se nejlépe dařilo Pavlovi Hradcovi, který v H21B ztratil na vítěze pouhých 7 minut a obsadil 28.místo ze 157 závodníků. Lukáš Ježek běžel totéž a na trati dlouhé přes 12 km skončil na 93.místě.
Piškot a já jsme běžely 11 km v D21B a skončily jsme s rozdílem 15s na 41., respektive 43.místě se ztrátou 15 minut.
Skvělý výkon podala v neděli štafeta ve složení Pavel Hradec – Barbora Gorčicová – Lukáš Ježek, kteří v kategorii MIX obsadili v konkurenci 42 týmů výborné 3.místo. Naši dorostenci tímto získali skvělou motivaci pro další závody Českého poháru štafet.

Zatím přikládám jen poněkud tmavší foto chrastavského mixu na bedně, respektive na pódiu. Další fotky budou časem ve fotogalerii.
Počet reakcí: 0
Prvním závodem letošní sezóny byly Jarní skály, které pořádal TUV v okolí Kosti. Místy byly v lese ještě zbytky sněhu, takže o pády nebyla nouze (zvlášť pro ty, co běželi v botaskách :-)).
Závod poněkud poznamenala chybně umístěná kontrola, díky čemuž se některé kategorie nepočítají do rankingu. Snaha o diskuzi k tomuto tématu byla na vzkazovníku Ještedské oblasti.
Náš klub měl pravděpodobně nejpočetnější zastoupení a získal i několik předních míst. Přijelo i dost závodníků z jiných oblastí a to včetně reprezentantů, takže konkurence byla v hlavních kategoriích velmi slušná.
Jelikož se nejednalo o závod oblastního žebříčku, byly vypsány poněkud netradiční kategorie, takže dorostenci například běhali v jednadvacítkách. Podkategorii si každý vybíral podle délky tratě.

Nejlepší umístění:
D14 3.místo Jana Valešová
D21A 5.místo Katka Kašková
D21B 3.místo Katka Šaffková
D45 1.místo Zuzana Šaffková (s náskokem přes 10 minut!)
D55 3.místo Pavla Vokálová
H21C 2.místo Jarda Polák, 3.místo Vojta Vokál
H55 2.místo Radim Smetana
09.března 2004, 19:03
Tak jsem koukala, že jste se minulý týden zúčastnili tréninku v Sosnové, resp. v Okřešicích. Tuto sobotu je další. Ale pozor, je nutné se přihlásit dopředu - nebo si vemte svou mapu!
Viz borský vzkazovník:
Petr Karvánek, 03.03.2004, 10:14
V sobotu se koná pravděpodobně poslední předsezonní mapový trénink. Po dohodě s Jirkou tentokrát stavím já. Bude to, jak již bylo avizováno ve 13 hodin na kraji Okřešic.
Les je kupodivu stále bez sněhu, tedy ideální podmínky pro prověření jarní formy a procvičení práce s buzolou. Zvu všechny včetně veteránů a dětí.
Budou připraveny tři tratě :
1. Krátká (pro žáky a nejstarší veterány) 2500m
2. Střední ( pro veterány a ty co přes zimu odpočívají) 4000 m
3. Dlouhá (pro ostatní) 10200 m
Bylo by dobré, kdyby ti, co se chtějí zúčastnit, mi dali do soboty dopoledne vědět, co poběží (kvůli počtu map).
Zdraví P.Karvánek
mob.603 530 667
487 522 693 práce
karvanek.petr@volny.cz
Nezapomeňte si zabalit boty bez hřebů! A protože to pro mnohé z vás bude letos první závod, tak připomínám i další nezbytnosti: čip, buzola, popisník, brýle, ...
08.března 2004, 21:03
Autor: Jiří Krafka, E-mailová adresa
Čau Chrastaváci,jestli budete mít v neděli ještě dostatek sil,přijeďte v neděli opět do Okřešic na kvalitní trénink.Hlavné Zdenda Kadavý potřebuje mapu jako sůl!Hlavně ať si veme kopačky a ne rozšmajdané lakýrky,jako posledně.Start v 11:00!!!!!!!!!!!!! Čau! Jirka,čestný člen OK CHA.
03.března 2004, 16:03
Posledními dvěma závody, které se jely na německém území na svahu Velkého Javoru, skončila lobácká sezóna. Liberečáci připravili pěkné závody. Terén to byl náročný jak fyzicky, tak mapově. Na krásně upravených širokých cestách jste chtě nechtě museli zabrat a na těch užších jste se buď řítili dolů a doufali, že to dole přežijete vy i vaše lyže, nebo jste se zoufale snažili vydrápat úzkým korytem vzhůru. Mapově to bylo občas náročné kvůli kroutícím se cestám (cesty se často nekřížily do kříže, ale do podivných odboček) a pak také měla většina lidí problém se v té spleti rychle najít (často člověk zíral na mapu a najednou vůbec netušil, v které části zrovna je ta odbočka, co si chtěl zkontrolovat). Ubytování bylo perfektní, zvlášť když jsme měli třídu pro osm lidí (ale v tělocvičně prý bylo narváno). Bufet fungoval taky skvěle, dokonce se přesouval i na shromaždiště. Arber Katka m.JPG
Výsledkově zazářila Katka, která v sobotu skončila 7. a v neděli o pár sekund čtvrtá.
K dispozici jsou už i výsledky žebříčku a tam se v D21A umístila Katka ze 46 závodnic na 7.místě a vyjela si Áčko, já jsem 18. a mám Béčko. Vojta v H21C skončil 40. z 57 a zůstalo mu Céčko.
A dokonce jsme bodovali i v soutěži družstev, kde jsme obsadili 22.místo z 58!
26.února 2004, 13:02
Autor: Dominika, E-mailová adresa
Tak zaprvé: na závodě pořádaném TUV 13.3. je zákaz použití hřebů. Navíc se blíží termín přihlášek - v pondělí to už musíme odeslat (a nebudeme čekat do půlnoci!) Na internetu je už možné nalézt rozpisy např. na MČR na DT, ale i základní info o tom, že Pěkné prázdniny budou tentokrát celé na Kosti.
24.února 2004, 21:02
Autor: Lukáš Ježek, E-mailová adresa
Ahoj všichni,
pojedete někdo na dlouhou trať a štafety do Hradce (20. a 21.3.)? Možná bychom dali smíšenou štafetu (já, Pavel Hradec a Bára Gorčicová), ale kdyby tam nikdo jiný nejel, tak nás nemá kdo odvézt. Mějte se pěkně a díky za odpověď Lukáš
17.února 2004, 14:02
Závod se ruší pro nedostatek sněhu a malý počet přihlášených.
17.února 2004, 13:02
Školení trenérů a rozhodčích III. třídy
13.-14. března 2004 Turnov

Školení trenérů:

Termín: 13.- 14.3. 2004(so 16.00 – 20.00, ne 8.00 – 16.00)
Místo: sokolovna Turnov
Ubytování: sokolovna – karimatka+spacák 30,-Kč/noc a osobu
Stravování: so – večeře, ne - oběd v restauraci v sokolovně – zájem napište v přihlášce
S sebou: nezapomeňte věci do terénu, obuv do tělocvičny
Cena školení: 50Kč – platí se na místě

Pozn. Školení bude probíhat po závodech SOK Turnov (so 13.3.)

Školení rozhodčích:
Termín: neděle 14.3. (8.00 – 16.00)
Stravování: je možnost objednat oběd (uveďte v přihlášce
Cena školení: 50 Kč – platí se na místě

Na školení bude možnost nákupu metodického materiálu OB.

Přihlášky zasílejte do 29. února na e-mail: magda.rydlova@volny.cz , tel.:607 708 954, 483 300 474
Chrastaváci hlašte se prosím přes termínovku - jako na závod, odešleme to pak společně! Dominika
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64