Přihlásit se English | Ještědská oblast | Orientační běh

Články

Počet reakcí: 0
20.dubna 2004, 21:04
Autor: Dominika, E-mailová adresa
Když se podíváte sem (je to v rubrice Závody), tak zjistíte, jak na tom aktuálně jste v žebříčku Ještědské oblasti.
17.dubna 2004, 23:04
Autor: Dominika Hlubučková, E-mailová adresa
Tratě jsou postavené, mapy vytištěné, v lese už jsou štítky, poslední fáze příprav začíná. V sobotu Vás uvítá Lückendorf a mapa „Zur Hölle“, v neděli se uvidíme v Nové Vsi na nové mapě Peprmintka.
16.dubna 2004, 00:04
Na Kokořínsku se po Pražských velikonocích nepoběží ani Áčka! Kotlářka přesouvá prostor závodu 16.5.2004 z Vrabcova do Kroučové (tam co bylo na podzim MČR a V na klasice). Takže nejen, že přijdeme o pěkný terén, ale ještě to budeme mít dál.
14.dubna 2004, 13:04

Od čtvrtka do pondělí se mládež z CHA, TUR a BOR soustředila v okolí Doks.
Od soboty do pondělí měl soustředění zbytek klubu v okolí Kytlic.
Od pátku do neděle se měly konat závody Pražské velikonoce (DKP) v terénech Kokořínska. Závody však byly zrušeny před startem první etapy díky rozhodnutí České inspekce životního prostředí.

rozcvicka m.jpg Já, Katka Kašková, Vojta Vokál (jen do pátku do večera, pak se přesunul do Kytlic) a Petr Kadavý jsme s chrastavskou mládeží absolvovali náročné soustředí spolu s Turnovem a Borem na mapách v okolí Doks (Borný, Králův stolec).
Abyste měli představu tak krátce nastíním, co všechno jsme stihli: ve čtvrtek odpoledne „věšák-sběrač“, večer protahování a posilování, v pátek dopoledne okruhy, odpoledne hnízda a housenka, večer noční štafety, v sobotu dopoledne sudá-lichá, odpoledne scorelauf a terénní kros, večer masáž, v neděli dopoledne sprint, odpoledne prodloužený middle, večer noční scorelauf v táboře, v pondělí štafety. K tomu rozcvičky, hry, rozbory, …
Naběhali jsme toho tedy hodně, občas dokonce za použití SI.
Myslím, že všem se to líbilo a dík patří všem organizátorům.

12.dubna 2004, 21:04
Autor: Lukáš Ježek, E-mailová adresa
Ahoj všichni,
omlouvám se za nedoplnění závodů do seznamu, ale měl jsem neskutečný frmol, takže to tam dávám až teď. Už se můžete přihlašovat i na celostátní žebříčky.
POZOR U sledujících závodů Vás bude muset Vašek přihlásit přímo na stránkách závodů:
ŽA 22.5. (CHT)
ŽA 5.-6.6. (ZMB,TBM)
Štafety 23.5. (CHT)
Je to z toho důvodu, že některé kluby nepřijímají na své závody přihlášky e-mailem...
Mějte se krásně a příjemně regenerujte po soustřeďku Lukáš
05.dubna 2004, 20:04
Druhý závod oblastního žebříčku pořádal LDC ve Mlýnech na mapě z páté etapy loňských pětidenních.
Nám se znovu dařilo a dokázali jsme vylepšit bilanci předních umístění. Tentokrát je to: 4-5-4 !
Bohužel se opět opakovaly problémy se Sportidentem, tentokrát to ale bylo horší a vyhlašování nejlepších se přesunulo na příští závod do St.Splavů. Výsledky se objevily na webu JO v pondělí odpoledne.
Pokud vím, byly některé krabičky špatně naprogramované, jiné přestaly fungovat. Jenže problémy byly i jinde. Na prezentaci se tvořila dlouhá fronta (na kolik za to můžou závodníci nevím), navíc se přitom podařilo vytvořit chyby ve startovce, přepsat jména některých závodníků atd. Startovka na startu neodpovídala na 100% té, kterou dostaly jednotlivé kluby, a tak například došlo k vypuštění dvou závodníků stejné kategorie v jedné minutě (přičemž ten správně přihlášený ve startovce umístěné na startu nebyl). Naštěstí se jeden z nich sám vrátil – od map.
Tratě byly snad fyzicky zbytečně náročné, zvlášť když mapově to bylo dost snadné. Pořadatelé z LDC stejně jako loni v Srbské Kamenici nedokázali využít náročný skalnatý terén a umisťovali kontroly často na příliš jasné body. (Na hradeckém Jarním poháru dokážu pochopit, že vidím kontrolu na dálku, v našich skalách mne to ale překvapuje.) Výjimkou byly ale například některé dětské kategorie (časy některých malých závodníků jsou příliš vysoké).
Pochvalu si pořadatelé zaslouží za občerstvovačku, která v teplém jarním počasí přišla vhod.

H45 2. Ruda Kaška, 3. Zdeněk Kadavý
Máme za sebou první jarní závody a tudíž je na světě i první letošní ranking. Změny jsou (vzhledem k minimálnímu počtu závodů) zatím spíše kosmetické, než že by šlo o vyjádření našeho letošního snažení. Za měsíc už ale může být vše jinak.

A jak si chrastavští závodníci vedou? Pořadí udává březnový rank, v závorce je pak pozice z konce roku 2003.

30.března 2004, 11:03
Chybička se někdy vloudí ... V letošním prvním čísle Chacháčku můžete závodit na trati Imaginárního závodu. Bohužel se mi vloudily chybné údaje do postupu na šestou kontrolu. (a to hned třikrát) Proto si prosím nahraďte všechny V směry za západní (pouze postup 5.-6., nově: západním, JZ, JZ).
Holt práce kvapná málo platná. Asi po sobě ty příspěvky budu muset začít číst :-)
Tímto děkuji pilnému závodníku Jirkovi Bartákovi, který chyby objevil. Je to zkušený orienťák a tak i přesto šestku našel. A co ostatní?
29.března 2004, 18:03
Tak koukám, jak se VLI chlubí "slušnou bilancí 2-2-3" z prvního oblasťáku. Máme lepší!!! 4-4-2
Tentokrát se nám opravdu celkem dařilo, ačkoli určitě to může být ještě lepší. Zabodovaly i některé nové posily. V H16 zvítězil Pavel Hradec rozdílem třídy (možná i několika - druhému to dal 9 minut a trať 6,2 km zaběhl za 39 minut). V H18 zvítězil Lukáš Ježek a v H70 Miroslav Balcar. V ženách z našich vyhrála jen Zuzka Šaffková v D40.
Závod to byl i přes borovicové hustníky a bažiny kolem jezera velmi rychlý. Ráno byla nejdřív pěkná zima, ale pak svítilo sluníčko a začalo se oteplovat. Občerstvení fungovalo a konkurenci v hlavních kategoriích umocnili finští závodníci. Problémy také nějaké byly (např. chybějící značení, nefungující krabičky a následně chybějící kontrola map), ale zaběhali jsme si myslím dobře.