Přihlásit se English | Ještědská oblast | Orientační běh

Články

Počet reakcí: 0
08.července 2004, 17:07
Autor: Dominika, E-mailová adresa
Dnes skončilo v polském Gdaňsku Juniorské mistrovství světa závodem štafet. Zlaté medaile získali junioři i juniorky ze Švédska. Čeští junioři (Palas - Šedivý - Procházka) získali stříbro , první štafeta juniorek skončila čtvrtá, druhá štafeta pak sedmá.

MSJ Polsko, štafety:
D: 1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Norsko, 4. Česko 1, 7. Česko 2
H: 1. Švédsko, 2. Česko , 3. Švýcarsko

Hned v prvním závodě, krátké trati, získala stříbrnou medaili Radka Brožková. Na klasické trati pak Češi obsadili čtvrtá místa (Panchártková, Procházka).

Zpráva od Magdy:
23.6.2004 Přípravné soustředění na MČR družstev 2004 je naplánováno v týdnu 23. - 29.8. Ještě se dolaďují poslední přípravy k tomu, aby se akce mohla zveřejnit, ale vy, co jste zařazeni do Výběru mládeže JO, určitě s účastí počítejte a náhradníci buďte ve střehu!!
Kdo už teď víte, že se nemůžete zúčastnit, dejte , prosím, co nejdříve vědět.

A kdo je mezi nominovanými?
D12 Petra Sivčáková (2.místo v této kat.)
D14 Jana Valešová (2.) a Eliška Gorčicová (3.)
H14 Petr Brož (5.)

Seznam všech nominovaných na stránce mládeže JO .
23.června 2004, 19:06
Autor: Dominika Hlubučková, E-mailová adresa
log_wuoc2004.jpg Česká republika získala na Akademickém MS v Plzni celkem 13 medailí - z toho 5 zlatých!!!

26.6.04 Obě české štafety zlaté!
Zlaté double pro českou výpravu
Čeští orientační běžci završili akademické mistrovství světa v Plzni dvojnásobným triumfem. V závěrečném závodě šampionátu, ve štafetách, zvítězili jak muži, tak ženy. Česká republika se tak se třinácti cennými kovy stala nejúspěšnější výpravou.

25.6.04 Další dvě medaile z middlu!
Klechová a Smola akademickými vicemistry světa
Čeští orientační běžci Vendula Klechová a Michal Smola se dnes v Plzni stali akademickými vicemistry světa na krátké trati. Bronz mezi ženami přidala Zuzana Stehnová. Závod vyhráli Švédka Camilla Berglund a slovenský reprezentant Marian Dávidík.

24.6.04 Česká republika už má 3 zlaté medaile!
Stupně vítězů patří Češkám
Stupně vítězů na akademickém mistrovství světa v orientačním běhu ovládly v dnešním závodě ve sprintu Češky. V plzeňském Borském parku zvítězila Marta Štěrbová před Zuzanou Macúchovou a včerejší vítězkou Danou Brožkovou. Ta se o bronz dělí s Maďarkou Evou Makrai. Mezi muži byl nejrychlejší Oystein Osterbo z Norska. Český reprezentant Jaromír Švihovský vybojoval bronz. více zde

23.6.04 Akademické MS začalo - a hned dva mistrovské tituly pro ČR!
Čeští akademici ovládli světový šampionát
Plzeň – Akademickými mistry světa v orientačním běhu na klasické trati se dnes v Tisu na Plzeňsku stali čeští reprezentanti Dana Brožková a Michal Smola. K triumfu českých barev přispěli stříbrnými medailemi Marta Štěrbová a Petr Losman. více zde
16.června 2004, 16:06
Ve fotogalerii naleznete fotky z Mistrovství (adresa byla dlouhá, proto to nefungovalo - ale teď už je to OK). Zatím to je jen z mého foťáku (ale autorů je mnoho), doufám, že svoje dodá i Lukáš.
Pár komentářů: přesvědčíte se o tom, že Pavlík běžel při sprintu strašně rychle (taky vyhrál, že); fotky z middlu jsou až z nedělního finále, ale pouze z doby, kdy svítilo sluníčko. Ale i tak si všimněte, jak se postupně rozbahňoval doběh. Pro ilustraci deště je tam ještě fotka Michala - vítěze H21.
Došlo ke sloučení některých kategorií. Tak se prosím podívejte sem a zkontrolujte si, jestli to chcete běžet (pokud to u vás změnili). Stránky CSM jsou zde .
14.června 2004, 16:06

Informace k dopravě, ubytování, je tu i klubová startovka a parametry tratí. Nedělní klasika bude pěkně dlouhá, Petr si může gratulovat, že se nevešel do Béček.

Přes původní informace nakonec prý přece jenom jedeme s Turnovem busem.
Tady je mail od Vaška:
"Pokud se nepodaří sehnat auta na odvoz do Turnova, jede vlak:
Chrastava 6:11
Liberec 6:29 6:40
Turnov 7:32

Odjezd z Turnova je závislý na Vašem příjezdu, sraz by měl být zas před Delvitou.
Vzhledem k levnější dopravě bude platba prováděna hotově oproti dokladu. Peníze dostanou Kaškovi od Vokálů. Veškeré vydané peníze oproti dokladu !!!"

Spíme v tělocvičně v Rožmitále (Turnov ale v centru).

Startovka a parametry tratí:
(startovka na sobotu bude zveřejněna 16.6. po 21.hodině)

sobota

D14B Gorčicová Eliška 25.00 (2,7km – 55m – 10k)
D14B Sivčáková Petra 45.00
D14B Valešová Jana 97.00
D16B Brozová Zuzana 43.00 (3,6km – 115m – 11k)
D18B Brozová Veronika 24.00 (3,6km – 115m – 11k)
D21B Hlubučková Dominika 50.00 (4,7km – 165m – 14k)
D21B Kadavá Jana 88.00
D21B Kašková Barbora 136.00
D21B Kašková Kateřina 12.00
H14B Brož Petr 91.00 (3,2km – 105m – 12k)
H21C Kadavý Petr 88.00 (5,3km – 145m – 16k)
sourozenci Kadaví startují ve stejné minutě - kdo bude dřív v cíli?

neděle

D14B Gorčicová Eliška 186.00 (3,3km – 70m – 10k)
D14B Sivčáková Petra 21.00
D14B Valešová Jana 86.00
D16B Brozová Zuzana 33.00 (4,6km – 100m – 10k)
D18B Brozová Veronika 96.00 (5,8km – 120m – 15k)
D21B Hlubučková Dominika 85.00 (9,7km – 270m – 16k)
D21B Kadavá Jana 49.00
D21B Kašková Barbora 25.00
D21B Kašková Kateřina 151.00
D21B Šaffková Kateřina 115.00
H14B Brož Petr 126.00 (4,5km – 90m – 10k)
H21C Kadavý Petr 118.00 (10,9km – 270m – 21k)
13.června 2004, 19:06
Autor: Lukáš Ježek, E-mailová adresa
O víkendu se myslím úspěšně (jak organizačně, tak pro naše borce) uspořádalo mistrovství ČR na krátké trati a ve sprintu. Krátká se konala v pěkných lesích okolo Dvora Králové a sprint ve velmi atraktivním prostředí josefovské pevnosti. Takže s terénem spokojenost byla. Počasí nebylo nejvlídnější, ale mohlo to být i horší, hospodu jsme večer našli a o zábavu nebyla v žádném případě nouze. Hned po sobotní kvalifikaci nás potěšila Baruška, když nám ukazovala své postupy: baruska2.jpg Dobrou náladu nám nezkazila ani ta troška učení, kterou se na této fotce celkem úspěšně (až na některé, viď Piškote :-)) snaží předstírat naše mladistvé opory. uceni.jpg Bohužel na kvalifikaci jsme úplně nezazářili (Zuzka, strýček finále A, Piškot a Pavlík finále B a ostatní běželi pralesní ligu). Odpolední sprint dopadl dobře pro Pavlíka Hradce, který tu vyhrál veřejnou kategorii H16C.

Na neděli jsme se vyspali opravdu dobře (v tělocvičně s klimatizací - bohužel ne úplně tichou...) a pak nám to běhalo skoro úplně jako po másle. Z nejlepších výkonů bych si dovolil jmenovat především:
1. místo Zuzky Šaffkové v D50A
1. místo strýčka Balcara v H70
1. místo Pavla Hradce v H16B
a taktéž vítězství Domči Hlubučkové v D21C

Tímto chci pogratulovat všem našim úspěšným běžcům (i těm, co nebyli na bedně). Jen doufám, že příště nepodceníme kvalifikaci a urveme místa v A-finálích, kde by vítězství byla hooodně cenná.

P.S. Výsledky můžete shlédnout v termínovce.
09.června 2004, 15:06
V žebříčku A je z Chrastavy pouze Bára Gorčicová, která je momentálně na 29.místě a na 25.místo ztrácí 15 bodů.
V žebříčku B je na tom nejlépe Pavel Hradec, který je v H16B s náskokem na 1.místě - vždyť také vyhrál všechny 4 závody.
Druhé místo v D50B drží zatím Zuzana Šaffková, která na první místo ztrácí jen něco přes bod. První tři místa v této kategorii obsadil "ještědský" trojblok: Omová - Šaffková - Neradová.
Velmi pěkné je také 9.místo Petra Brože v H14 a 11.místo Jany Valešové v D14.