H: 1.Francie, 2.Norsko, 3.Dánsko, 7.ČR A (Smola - Jedlička - Losman), 12.ČR B (Švihovský - Dlabaja - Procházka)

D: 1.Simone Niggli, 2.Vroni König-Salmi, 3.Emma Engstrand, 7.Dana Brožková, 11.Marta Štěrbová
H: 1.Jani Lakanen, 2.Mats Haldin, 3.Andrei Khramov, 8.Petr Losman, 20.Jaromír Švihovský, 24.Michal Smola

D: 1.Anne Margrethe Hausken, 2.Simone Niggli, 3.Jenny Johansson, 14.Dana Brožková, 24.Zdenka Stará

middle (03.05.)
D: 1.Jenny Johansson, 2.Simone Niggli, 3.Minna Kauppi, 9.Dana Brožková, 20.Martina Dočkalová
H: 1.Andrei Khramov, 2.Thierry Gueorgiou, 3.Jani Lakanen, 23.Michal Jedlička, 25.Jaromír Švihovský

SAXBO - CHA 30.04.2005
V rámci SAXBA se běželo v sobotu oblastní mistrovství na klasické trati. A jelikož jsme pořádali, tak byla naše účast omezena pouze na mladší kategorie. I tak jsme ale získali pár cenných umístění: 2 první místa, 2 druhá a 1 třetí. A v podání Petra Brože i titul oblastního mistra.

D14 - 2.Jana Valešová
H14 - 1.Petr Brož
H18 – 2.Pavel Hradec
H70 - 3.Miroslav Balcar
T2 - 1.Viktor Bubla

SAXBO – ZIT 01.05.2005
Na nedělní etapě SAXBA v Hainu (ZIT) jsme již byli takříkajíc v plném počtu, ale soupeři byli zdá se silnější. Na stupně vítězů se tak probojovali pouze tři naši veteráni, což znamená zisk 1 prvního a 2 třetích míst.

D45 - 1.Zuzana Šaffková , 3.Věra Bradnová
H45 – 3.Ruda Kaška
04.května 2005, 15:05

Asi tak jsem si připadala na letošním ročníku Thermenland Open, který se poprvé běžel v Maďarsku. Celkem tento podnik nabízel 3 etapy, k tomu ještě prolog a Mobile-O. Valná část Rakušanů se zúčastnila pouze druhé etapy, která byla 3.rakouským rankovým závodem a pro elitu navíc WRE. Třetí etapu si pak dali takzvaně tréninkově.
Já jsem patřila k těm odvážným, kteří vyrazili již v pátek a rozhodli se zvládnout všechny tři etapy. Po první etapě jsem tvrdila, že se to může už jenom zlepšovat. Po přeběhnutí jedničky jsem totiž cestou na dvojku absolutně ztratila kontakt s mapou a kus před kontrolou to otočila o 90° jinam. Následně jsem se 5 minut marně hledala ve svahu se spoustou rýh a podrostu (v tom by přeci neměl být problém se najít – byl!). Běhala tam se mnou ještě jedna eliťačka, která mne dostala slovy, že nemá lepší nápad než já a běhala za mnou. Zbytek trati už byl bez větších problémů.
Takže s odhodláním zachránit co se dá jsem vyrazila na druhou etapu – 8,5 km a 405 m převýšení. Cestou na 4 jsem se už zase nechytala na mapě, ale tentokrát jsem prostě běžela dál, na 6 jsem chvilku myslela, že máme špatný popis kontroly (sousední rýhy – kódy 62 a 82), nicméně po čtyřech minutách (!) jsem tu svoji našla (narozdíl od rak. favoritky, kterou jsem tam doběhla /poté, co mne ona doběhla o dvě kontroly dřív a utekla mi/ a která orazila tu druhou). Závod pokračoval s některými dalšími chybami a s plahočením se do kopce. No byla z toho děsná kláda, tak jsem se radši sebrala a vyrazila s jednou skupinou do termálek.
Třetí etapa se startovala handicapově a na elitu čekala výměna mapy („lesní“ 1:10 000 za „městskou“ 1:5 000). Závěr trati se totiž běžel centrem Köszégu a šlo o klasický parkáč. Škoda jen, že chyběli diváci – na přeběhu kolem shromaždiště nebyli ani ostatní orienťáci (a bohužel ani občerstvovačka) a ve městě bylo vcelku liduprázdno.
Tuhle etapu jsem zaběhla nejlépe, ačkoli chyby se vyskytly i tentokrát, ale byly pouze v jedné sekvenci kontrol vždy na dohledávkách (připadala jsem si jak na nočním – doběhnout do prostoru a rozhlížet se skrz křoví, dokud nezahlédnu lampión). Já už bych se to po svých výkonech neodvážila tvrdit, ale chlapi eliťáci, co měli stejnou sekvenci kontrol, se shodli, že ty kontroly byly vždy o kus vedle (nebyly totiž na žádných výrazných bodech, ale kdesi na vrstevnici s tvrzením, že jde o hřbítek či údolíčko).
Takže orienťácky to byl z mé strany propadák, ale jinak bezva výlet.
28.dubna 2005, 14:04
Výsledky z 1.TL najdete zde . Rozdělení tratí je na dole na záložkách.
Rozpis dopravy na neděli – Oybin (od Zuzky)
Časy jsou orientační, domluvte se v sobotu. Start je v 9.30 a půjde se přes hranice.

VLI 22.-23.04.2005
O uplynulém víkendu uspořádala VSK Slavia TU Liberec tři závody. Jako první se v pátek běželo oblastní mistrovství v nočním OB na Žuláku, v sobotu pak dopoledne supersprint na Kunratické a odpoledne oblastní mistrovství na KT na Peklíčku.

Celkově jsme získali 7 prvních míst, 5 druhých a 3 třetí. A 6 titulů oblastních mistrů!

směrné časy (L/M/S): klasika 60/45/30, KT 35/25/20, sprint 2x15/15/15

přihlášky do předcházející neděle - hlásí se pouze počty za oddíl na jednotlivé tratě, proto se prosím hlaste u zodpovědné osoby z CHA, předpokládám, že to bude asi Eva nebo Katka Kašková

27.04. klasika TUR Kost (přihlášky do 24.04.)

04.05. klasika TJN Břízky (přihlášky do 01.05.)

11.05. klasika VLI Ještěd (přihlášky do 08.05.)

18.05. krátká trať CHA Bedřichovka (přihlášky do 15.05.)

25.05. krátká trať TJN Beran/Maliník (přihlášky do 22.05.)

01.06. sprint VLI Kunratická (přihlášky do 29.05.)

08.06. krátká trať TUR U zámku (přihlášky do 05.06.)

15.06. klasika CHA Peprmintka (ZMENA) (přihlášky do 12.06.)

Rozpis 1. závodu Tréninkové ligy
Datum: 27.4.2005 (středa)
Místo: Žehrovské lesy
Shromaždiště: u oplocenky pod Chrby (500 m od odbočky ze silnice č.279 na Srbsko)
Mapa: Kost 1, 1:10000, ekv.5 m, stav 2004
Přihlášky: počty v kategoriích za oddíl do 24.4. do 19 hodin na email: kubaoma@seznam.cz
Další info: rozcvičování za silnicí na sever od shromaždiště, parkování podél silnice (nevjíždějte po asfaltce do lesa!), start v uvedeném čase, pak vlastní měření, interval 2 minuty v kategorii, mapa není vodovzdorně upravena

Rozpis 2. závodu Tréninkové ligy
Datum: 4.5.2005 (středa)
Místo: Břízky
Shromaždiště: přístup po 3.hrázi-té úzké, a pak za ní hned po hřbetu cca 200m pod vedení=start
Tratě: L,M,S (lehká)
Provedení: TJN (Ďuňďa Zuzánek)
Mapa: Pařez, 1:10000
Přihlášky: počty v kategoriích za oddíl do 30.4.(Saxbo) osobně nebo na e-mail: zuzanek@jablonec.uhul.cz
Další info: Parkování asi nejlépe u Kauflandu hned zkraje
Tyka se vlastne jenom Pavlika:
H18A CHA8801 Hradec Pavel 27-15-3-44-24-24-36-44-14
21.dubna 2005, 15:04
Autor: Veronika Brozová, E-mailová adresa
Dne 20.4.2005 proběhl na Bedřichovce mapový trénink - Klasika. Byly připraveny dvě tratě pro velké a malé. Delší trať měla 5km a obsahovala 7 kontrol, kratší 2,8km s 5 kontrolami. Výsledky: