Články

Počet reakcí: 0
14.srpna, 21:15
Autor: Zuzana Šaffková, E-mailová adresa
V době od 8. 8. do 12. 8. 2018 se deset zástupců OK Chrastava přesunulo do Szklarske Poreby, aby se zúčastnili 3-denních OB závodů a také si udělali pár výletů. Zvládli jsme prolézt Zbojnické skály se štolou pyritového dolu ze 17. století, navštívit dřevěný kostelík Wang v Karpaczi, vyjet lanovkou na Kopu a seběhnout k největším Krkonošským plesům, a vystoupat k vodopádu Kamieńczyka. Samotné závody probíhaly v náročném horském terénu se shromaždišti nedaleko známého lyžařského centra Jakuszyce a stadionu v Piechowicích. Rychle jsme se přizpůsobili „drobným“ nedostatkům pořadatelů, poradili si s hustníky, mokřady, vodotečemi a zarostlými stráněmi, vybojovali čestná umístění v poli závodníků a někteří vystoupali i na stupně vítězů.
30.července, 16:28
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
Dobrá zpráva pro čtenáře, luštitele i další okolní svět. Protože se přes léto moc často nevidíme, můžete si čas čekání na setkání se mnou zkrátit četbou posledního Chacháčku na naší stránce. Přeji příjemnou druhou půlku prázdnin.
27.června, 16:56
V jarní části Ještědského žebříčku mládeže si vyběhli licenci B na příští rok Týna Matyášová (ta vyhrála), Sofi Tomanicová a Kája Březina. Gratulujeme!!! Kdo je na podzim bude následovat?
26.června, 07:03
Autor: Alena Ševčíková, E-mailová adresa

23-23.6.2018 pořádala Tesla Brno v okolí obce Chlumské mistrovství republiky na krátké trati, kterého se zúčastnilo 17 chrastavských závodníků. Na náročné kamenité podložce s vysokým podrostem, který dokonale ukrýval kontroly, se nejlépe dařilo Katce Kaškové, která zvítězila v kategorii D35 a Zuzce Šaffkové, která byla druhá v kategorii D65. Do finále A se ve svých kategoriích ještě dostali: Markéta Pavlíková D18,Jana Slavíková D35, Ivan Vydra H50 a Milan Ševčík H65.

Alena

12.června, 09:58
Protože mi doma zůstalo minimum Chacháčků dvojek, dávám ho zbytku světa na naši stránku. Přeji příjemné počtení.
12.června, 09:48
O víkendu proběhl Žebříček B–Čechy západ v obci Hluboká kousek od Žihle. Jelo nás tam 9 (veteráni byli příjemně doplněni Kristýnkou Matyášovou). V sobotu se běžela klasika, v neděli krátká. Klasika splňovala parametry délkou i náročností (některé kategorie brodily řeku Střelu, všechny se pak drápaly do nějakých kopců), ale na volbu postupů jsme čekali marně. V neděli to byl taky spíš „běžák“. Na stupně vítězů se překvapivě dostala Zuzka Šaffková, která vyhrála oba dny, v neděli stála na bedně taky Káťa Kašková. Celkově se jednalo o velmi příjemný sportovně-kulturní výlet s dobrou sobotní hospůdkou. Zprávu podala Ivča Gorčicová.
10.června, 21:50
Autor: Jana Valešová, E-mailová adresa
Chrastaváci nechyběli ani na dalším ze závodů žebříčku A tentokrát kousek od "malé Vídně" Šumperku. V úmorných vedrech a hlubokých rýhách závodila čtveřice odvážných Markéta a Pavla Pavlíkovy, Jirka Bek a Jana Valešová. Na sobotní krátké trati obsadila Janča 3. místo (D21A), Pavla 7. místo (D50B), Markétka 20. (D18A) a Jirkovi (H18A) bohužel čip nezapsal průběh stovkou. Na nedělní klasické trati Janča zopakovala sobotní umístění, Pavla skončila 11., Markétka 22. a Jirka obsadil 35. místo.
03.června, 20:46
Autor: Eva Kadavá, E-mailová adresa
V neděli 3.června v Nové Vsi proběhl 7.závod JO na klasické trati na mapě Nová Ves. Ani na těchto závodech se Chrastavští borci neztratili. První místo získali - D14 Matyášová Kristýna, D60 Šaffková Zuzka, H70 Smetana Radim, na 2. místech byli - D21 Kašková Kaťa, D45 Pavlíková Pavla, D60 Ševčíková Alena, H40 Petr Kadavý a 3. místo obsadili D35 Lankašová Bára, D60 Kadavá Eva, H35 Pachner Pavel. Úspěšným závodníkům gratuluji.
03.června, 19:38
Autor: Pavel Pachner

Okolí chaty Slovanka v Hraběticích se v sobotu 2. června 2018 stalo dějištěm hned dvou oblastních mistrovství v orientačním běhu, která uspořádal Tatran Jablonec nad Nisou. Dopoledne na krátké trati na zcela nové mapě Semerink ve svahu nad Janovem nad Nisou. Odpoledne pak ve štafetách v prostoru kolem horské chaty a rozhledny Slovanka na revidované mapě Slovanka 2018.

V náročném kopcovitém terénu mezi spoustami kupek a kamenů bojovalo o oblastní mistrovské tituly na krátké trati 55 chrastaváků. V konkurenci 669 závodníků jsme dosáhli 7 umístění na stupních vítězů. Vítězství vybojovali v D60 Zuzana Šaffková, v H35 Pavel Pachner, v H60 Rudolf Kaška. Druhá místa obsadili v D14 Kristýna Matyášová a v H70 Radim Smetana a třetí místa v D16 Vendula Růžičková a v D21L Kateřina Kašková.

Do odpoledního závodu štafet jsme postavili celkem 10 štafet v 8 kategoriích. Přes únavu z dopoledních závodů jsme dosáhli řady medailových umístění. Ve svých kategoriích zvítězily štafety D18 (Vendula Růžičková, Rose Riby, Markéta Pavlíková), D165 (Pavla Pavlíková, Jana Čechlovská, Zuzana Šaffková), H105 (Pavel Pachner, Vojtěch Tomanica, Petr Kadavý). Druhá místa obsadily štafety D21 (Jana Valešová, Barbora Lankašová, Kateřina Kašková), H135 (Ivan Vydra, Zdeněk Sychra, Jaroslav Polák) a H195 (Milan Pavlík, Zdeněk Kadavý, Rudolf Kaška). Děvčata si zároveň vyběhla postup na podzimní mistrovství republiky za Chrastavu v kategorii dospělých. A třetí místo obsadila štafeta v kategorii OPEN (Daniel Vejstrk, Eliška Gorčicová, Martina Valešová).

Poděkování a ocenění patří všem, kteří se zúčastnili a v těžkém terénu hájili klubové barvy.
29.května, 21:54
Autor: Pavla Vokálová, E-mailová adresa
Ve středu 23.5.2018 jsme u příležitosti Světového dne orientačního běhu WOD uspořádali malý sprint pro žáky třetích a čtvrtých tříd chrastavských škol. V Chrastavě na multifunkčním hřišti se během dopoledne vystřídalo celkem 5 tříd (cca 150 žáků). Pomáhaly nám děti z našeho kroužku, Janča Valešová a několik klubových důchodců. Každá třída si vyslechla Jančino povídání o OB, o mapách, o buzole, o čipech a o kontrolách. Jana přinesla také ukázat i vzácné Pájovi medaile z MČR, z MFinska a z AMS. Pak už si naši mladí orienťáci rozebrali školní děti a ukazovali jim, jak zorientovat mapu, jak hledat a razit kontroly. Pak si školáci oběhli připravenou trať a v cíli jim z tiskárny vyjelo „vysvědčení“. Nakonec všichni dostali diplom a propagační materiály. Všechny děti připravenou trať zvládly, některé byly opravdu šikovné. Chvíli před koncem nás přepadla bouřka s mohutným lijákem, tu jsme ukrytí přestáli a pak zdárně celou akci dokončili. Ještě něco. Tentokrát si nás vybrala regionální televize RTM, která přijela natočit některé záběry z této akce. Záběry pak vysílala ve zprávách 24.5.2018 (https://www.youtube.com/watch?v=6YYAal5_6oA). Na naši galerii najdete i fotky. Eva a Pavluška
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66