Články

Počet reakcí: 0
30.června, 10:04
Autor: Zuzana Šaffková, E-mailová adresa

V Jeseníkách se v okolí Rýmařova konala o víkendu 25. – 27. června Veteraniáda ČR, a to hned ve třech disciplínách – ve sprintu, na klasice a na krátké trati. Sprint se běžel v městské zástavbě a lesoparku Rýmařova. Klasika a krátká trať pak u rekreačního středisko Relaxa Žďárský Potok v náročném horském, kopcovitém terénu. Především nedělní krátká trať nám dala zabrat. Tratě na mapě s příznačným názvem Škaredá jedle vedly přes bažinky, vodoteče, borůvčí a polomy. Výprava OK Chrastava sice nebyla velká (Káťa, Ivan, Ruda a Zuzana), ale zato úspěšná.  Získali jsme tři zlaté – Káťa sprint, Zuzana klasika a krátká a jednu bronzovou – Káťa krátká. Skvěle si také, především na krátké trati, vedla mužská část výpravy. Ivan vybojoval v těžké konkurenci 6. místo a Ruda skončil na krásném 5. místě.  Nezůstali jsme ale jen u sportování. V sobotu jsme navštívili horské lázně Karlova studánka, obdivovali roubené lázeňské budovy a ochutnali léčivou železitou vodu z Vilémova pramene.

23.června, 18:05
Autor: Pavel Pachner, E-mailová adresa
Malá rodinná výprava vyrazila o víkendu na návštěvu za tetou do jižních Čech a na závody Žebříčku B Čechy - východ v Pasekách u Písku. V sobotu absolvovali krátkou trať na mapě Paseky. V tropickém odpoledni si Otík v doprovodu dědečka vyzkoušel poprvé trať H 10 bez fáborků a úspěšně ji dokončil. Pavel, přestože se nevyvaroval několika mapových chyb, si ve své veteránské kategorii H 45 doběhl pro 2. místo. V neděli byla klasická trať na mapě Matka. Terén byl náročný vysokým podrostem a i kvůli vedru byly v řadě kategorií výrazně překročené předpokládané časy. Otík si v doprovodu dědečka opět poradil s tratí H 10 bez fáborků, i když obtížností odpovídala spíše veteránským kategoriím. Pavlovi v H 45 při prošlapávání vysoké trávy docházely ve vedru síly a s nimi se ztrácela i koncentrace na mapu. Po řadě chyb doklusal vyčerpán do cíle s očekáváním ztráty v řádu desítek minut. Avšak podobné problémy měli nejspíš i soupeři, takže nakonec s překvapením zjistil, že skončil 3. se ztrátou necelých dvou a půl minuty na vítěze.
21.června, 15:52
Autor: Alena Ševčíková, E-mailová adresa
O víkendu 19-20.června se konal závod žebříčku B Čechy západ, kterého se zúčastnilo 13 chrastavských běžců. Závodilo se v obci Bilíchov za úmorného vedra. V sobotní krátké trati si nejlépe vedly Kristýna 1.misto D16, Zuzka 1.místo D70, Eva 1.místo D75 a ještě několik 3.míst Pavla D55, Ivan H50, Ruda H65. V neděli se běžela klasika, tam byla nejlepší Zuzka 2.místo D70 a dvě 3.místa Pavla D55 a Alena D65. Je vidět, že naše výprava byla velmi úspěšná i ostatní ve zdraví a radosti závody absolvovali. Těšíme se na další. Alena
29.dubna, 12:14
Autor: Dominika Pachnerová
Tento víkend jsme měli pořádat naše tradiční mezinárodní závody Saxbo. Bohužel vývoj pandemie tomu nepřeje, proto jsme museli závody zrušit. Snad se nám podaří závody uskutečnit v náhradním termínu.

Jako malou útěchu připravili stavitelé tratí Saxba tréninkové možnosti.
Ivan Vydra tak v novém areálu pevných kontrol na Kristýně postavil tři tratě s využitím pevných kontrol.

Trať A - 3.900 m, 13 kontrol

Trať B - 2.300 m, 12 kontrol

Trať C - 1.600 m, 6 kontrol, určena zejména dětem a začátečníkům - lehké postupy

Mapy včetně tratí a popisů kontrol jsou připraveny ke stažení zde, prosím přečtěte si i stručné pokyny.

Naši němečtí spolupořadatelé připravili obdobnou tréninkovou možnost s centrem v Lückendorfu u Forsthausu. Podrobnosti naleznete v češtině na německé stránce.

29.dubna, 11:54
Zítra, 30. dubna 2021, bude oficiálně otevřen nový areál pevných kontrol na Kristýně v Hrádku nad Nisou.

V rámci propagace Mistrovství světa v orientačním běhu, které se začátkem července uskuteční v České republice (Kokořínsko a Jizerské hory), byl tento prostor nově zmapován.

Mapu s kontrolami již můžete v elektronické podobě najít na našem webu.

Informační tabule s mapou a QR kódem pro stažení se nachází u recepce rekreačního areálu Kristýna - Sever. Vytištěné mapy jsou k dostání na recepci.

Zveme veřejnost k vyzkoušení našeho sportu.

obrazek
16.dubna, 01:22
Ačkoli pořadatelé na české i německé straně do poslední chvíle závody připravovali, byli jsme bohužel okolnostmi kolem pandemie donuceni Saxbo v květnovém termínu zrušit.
Na červen nezískáme potřebné souhlasy majitelů pozemků, náhradní termín tak budeme hledat v podzimních měsících.
Doufejme, že se to povede a budeme moct závodníkům nabídnout dvě nové mapy.
Jako malou náhradu nabídneme možnost tréninku na nové mapě v rekreačním areálu Kristýna, kde vznikl areál pevných kontrol. Podrobné informace a mapu ke stažení zveřejníme koncem dubna.

07.dubna, 21:32
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
Kde nic není, ani smrt nebere. Tak praví jedno známé rčení. No, snad to není tak tragické, přes všechno nic se podařilo dát dohromady dalšího Chacháčka. Kdo ho ještě nemá v papírové podobě, najde ho zde v rubrice Chacháčky. Čtenářům přeji hezkou zábavu.
06.března, 03:20
Probíhají přípravy na Saxbo, ačkoli v současné chvíli vzhledem k pandemii netušíme, zda a v jaké formě se závody budou moct uskutečnit.

Plán je následující:
1.5.2021 sobota: Chrastava, Ovčí hora – oblastní mistrovství na krátké trati
2.5.2021 neděle: Jonsdorf – ZIT+ZIS prodloužená krátká trať (veřejný závod)

Oba dva dny na nových mapách.

Jaké myšlenky se honí hlavou stavitele německého závodu si můžete přečíst zde. Jistě oceníte češtinu našeho německého kamaráda.

obrazek
12.února, 15:20
Ahojda, fantastické!!! V dnešní zvláštní době se nám podařilo předat vám 60,6% druhé části Ročenky v papírové podobě. Ale zbývajících 39,4% Klubaček a Klubáčků nemusí být smutný. Už celou Ročenku objevíte na naší stránce pod heslem Chacháčky. Bohužel, není tak rozsáhlá jako každý předešlý rok, ale aspoň kape, když kolem nás prší. A nezapomeňte soutěžit.
25.ledna, 14:16
Tak první část Ročenky máme zdárně za sebou, bohužel, s ohledem na zvláštní situaci v loňském roce je poněkud tenčí, ale aspoň něco. Druhá část bude brzo následovat. Termínovka na rok 2021 vypadá docela nabitá, ale kdo ví, co nám ten zlej bacil ještě provede. Přeji příjemné pokochání loňskými výsledky.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74