Články

Počet reakcí: 0
29.října, 01:53
Autor: Radim Smetana, E-mailová adresa
V neděli 21. 10. 2018 se konal předposlední letošní žebříčkový závod v Olešnici u Všeně. Běhalo se skutečně na mapě Kozlov, jak uváděli pořadatelé z Turnova v pokynech a jak je uvedeno v názvu článku, ale mapa byla (snad z ohledem na sponzora mapy) přejmenovaná na Pohoř a byla v měřítku 1:7500. Čehož si někteří (minimálně VA) nevšimli a trvalo proto chvíli než se srovnali s mapou. Úspěchy si připsali především veteráni, ale i v mladších kategoriích se našli borci na stupních vítězů. První místa obsadili Bára Lankašová v D35, Eva Kašková v D70 a Radim Smetana v H70. Na stupně vítězů z našich závodníků vystoupali Kristýna Matyášová (2. místo v D14), Karta Kašková (druhá v D21L, Zuzka Šafková (druhá v D60, Pavel Pachner (druhý v H35) a Ruda Kaška (třetí v H60). Na velkou bednu ještě pomyslně vystoupili Veronika Poláková (D35, 6.), Alena Ševčíková a Věra Bradnová (obě v D60, 4. resp. 5.), Pavla Vokálová (D65, 5.) Vojta Tomanica (H35, 5.), Milan Pavlík (H60 5.) a Milan Ševčík (H65, 5.). Ačkoliv předpověď počasí hlásila chladno, nakonec byl krásný slunečný a celkem teplý den a kdo se nenechal odradit předpovědí a přijel, nelitoval.
21.října, 12:41
Autor: Jiří Barták, E-mailová adresa

V sobotu dne 20.10.2018 proběhl další žebříčkový závod v Rumburku pod Dymníkem pod již tradičním názvem Rumbuská Lilie. A třetí ročník to je již tradice. Od doby vzniku klubu je znát za členy kus práce a již třetí  závody za sebou, ač tentokráte „pouze“ jednoetapové, se opět povedly. Tentokrát to byla klasika. Před závodem jsme měli obavy, kde  Tomáš B. natahá tak dlouhé tratě na mapě známé z loňska. Obavy byly zbytečné. Po závodě zněl mezi veterány jeden hlas, jak pěkné tratě byly postaveny. Vůbec se nedalo odpočívat na nějakém cestoběhu. Ty tam zkrátka nebyly. Museli jsme být ve střehu celou orientačně náročnou trať.

Možná proto je výčet chrastavských úspěchů delší než obvykle. Vítězství dosáhli  Kašková Kateřina D21L, Šafková Zuzana D60,Kadavý Petr H40, Kaška Rudolf H60, a Smetana Radim H70. Na druhých místech se umístili Matyášová Kristýna D14, Bradnová Věra D60 a Kašková Eva D70. Třetí pozice obsadili Kadavá Eva D60, Tůma Vojtěch H10L a Pachner Pavel H35. O pověstný fous přišli o medaile borci na 4. místě Prokopová Tereza, Lipenská Eva- která doslova dopajdala s potřebou rehabilitace, Vokálová Pavla a Pavlík Milan. I pátých míst byla řada.

Součástí dne byl i klubový přebor  v mikrosprintu mezi Kameny Stonehenges. Přeboru se zúčastnilo více než 40 členů OK CHA a zprávu z něj slíbili v dohledné době zpracovat Vedoucí funkcionáři KB OK CHA Zdeněk a Milan.

VA Jirka Barták z KB OK CHA

Počet reakcí: 1
25.září, 21:48
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
Přeji příjemné počtení ve společnosti dalšího Chacháčku. Už mám i první odpovědi na soutěže v tomto vydání. Díky.
18.září, 23:26
Autor: Pavla Vokálová, E-mailová adresa
Skončily prázdniny a nám orienťákům začala druhá, podzimní část sezony. A hned hodně svižně. V pátek 14. 9. 2018 jsme vyjeli na víkendové podzimní soustředění. Sešlo se nás již tradičně hodně (cca 65) a tak už máme docela problém se sháněním ubytování s tak velkou kapacitou a zároveň s dostupnými zmapovanými prostory. Tentokrát se nám to podařilo v ubytovacím zařízení Kovošrot v Kytlici v Lužických horách. Již tradičně chodíme první den soustředění do terénu v noci. Noční za svitu hvězdiček se vydařil – nikdo se neztratil. V sobotu byly připraveny 2 tréninky v náročném skalnatém terénu (Prysk, Mlýny) – okruhy a dlouhé úseky se shluky. V neděli soustředění vyvrcholilo závodem štafet v prostoru za pensionem Pod Skalou. Děti nám udělaly velkou radost, protože tentokrát všechny, až na malé výjimky, pracovaly během celého soustředění na 100 i více procent. Ještě chceme poděkovat všem pomocníkům (Pavle a Milanu Pavlíkovým, Hance Vajcové, Rudovi a Kryšpínovi), kteří s námi soustředění připravili, všem maminkám a tatínkům, kteří podpořili naše chuťové buňky různými maškrtkami a v neposlední řadě Liboru Matyášovi za perfektní a bezpečnou jízdu autobusem. V galerii je pár fotek.
13.září, 22:26
Autor: Jaroslav Polák, E-mailová adresa
8. a 9. září se konal další dvojzávod žebříčku A, resp B - západ. Centrum závodů umístili pořadatelé z OK Nový Bor na louku za Radvanec. Prostorem závodu byl les mezi Novým Borem a Cvikovem, kolem Havraních skal a Údolí samoty. Po oba dva dny si závodníci užívali krásného slunečného počasí, množství skal a kamenů, a také pěkných náročných tratí. Protože se závodilo téměř za rohem, byla početná i účast z našeho klubu. Vybojovali jsme řadu pěkných umístění v popředí výsledkových listin, navíc si někdo vyskočil i na pomyslné stupně vítězů. V sobotu na krátké trati zazářila 1. místem v D50B Pavla Pavlíková, 2. v D65B Zuzka Šaffková a taktéž 2. v D70B Eva Kašková. Nadělní klasika dopadla nejlépe pro vítězku D65B Zuzku Šaffkovou, opět 2. v D70B Evu Kaškovou a 3. v H35B Jardu Poláka. Příště se určitě dostane i na ostatní.
28.srpna, 22:37
Autor: Petr Kadavý, E-mailová adresa
Pěkné Prázdniny alias Pépéčka mají asi nejen v našich končinách takový už skoro legendární status a není to jen tím, že je máme skoro za rohem. Začíná to už přihláškami, které se poslední roky naplní v rámci sekund max minut, dále Turnováci skoro pokaždé zvládnou připravit sadu map a tratí v krásných pískovcových skalách Českého ráje, kde je radost ty kontroly hledat a to i přes to, že občas si člověk poplete hřebínek či celý kopec. Nicméně Pépéčka nejsou jen o vlastním orienťáku (i když ten samozřejmě hraje prim), ale i perfektním kempu s kvalitním zázemím, podvečerním Píchačovi aneb závodu v klasickém ražení. A pak tu je taky spousta drobností, jako jsou videa z etap a večerníček pro nejmenší. Ti starší pak mají tradiční PP párty, kde to není jen o alkoholu (i když ten často putuje nejen dovnitř...), ale orieňtácké pařbě skoro do kuropění  a následném nedělním survivru v lese.
PS. kdyby někoho zajímaly výsledky, má je na netu
14.srpna, 21:15
Autor: Zuzana Šaffková, E-mailová adresa
V době od 8. 8. do 12. 8. 2018 se deset zástupců OK Chrastava přesunulo do Szklarske Poreby, aby se zúčastnili 3-denních OB závodů a také si udělali pár výletů. Zvládli jsme prolézt Zbojnické skály se štolou pyritového dolu ze 17. století, navštívit dřevěný kostelík Wang v Karpaczi, vyjet lanovkou na Kopu a seběhnout k největším Krkonošským plesům, a vystoupat k vodopádu Kamieńczyka. Samotné závody probíhaly v náročném horském terénu se shromaždišti nedaleko známého lyžařského centra Jakuszyce a stadionu v Piechowicích. Rychle jsme se přizpůsobili „drobným“ nedostatkům pořadatelů, poradili si s hustníky, mokřady, vodotečemi a zarostlými stráněmi, vybojovali čestná umístění v poli závodníků a někteří vystoupali i na stupně vítězů.
30.července, 16:28
Dobrá zpráva pro čtenáře, luštitele i další okolní svět. Protože se přes léto moc často nevidíme, můžete si čas čekání na setkání se mnou zkrátit četbou posledního Chacháčku na naší stránce. Přeji příjemnou druhou půlku prázdnin.
27.června, 16:56
V jarní části Ještědského žebříčku mládeže si vyběhli licenci B na příští rok Týna Matyášová (ta vyhrála), Sofi Tomanicová a Kája Březina. Gratulujeme!!! Kdo je na podzim bude následovat?
26.června, 07:03
Autor: Alena Ševčíková, E-mailová adresa

23-23.6.2018 pořádala Tesla Brno v okolí obce Chlumské mistrovství republiky na krátké trati, kterého se zúčastnilo 17 chrastavských závodníků. Na náročné kamenité podložce s vysokým podrostem, který dokonale ukrýval kontroly, se nejlépe dařilo Katce Kaškové, která zvítězila v kategorii D35 a Zuzce Šaffkové, která byla druhá v kategorii D65. Do finále A se ve svých kategoriích ještě dostali: Markéta Pavlíková D18,Jana Slavíková D35, Ivan Vydra H50 a Milan Ševčík H65.