Články

Počet reakcí: 0
22.března, 17:06
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
Informace pro neúčastníky naší členské schůze, a tím pádem nezískali nového papírového Chacháčka. Už ho najdete zde na naší stránce v příslušné rubrice. Přeji příjemné počtení a posoutěžení (pozor! - je tam i soutěž nová).
17.března, 17:27
Letošní oficiální sezóna OB začala tuto sobotu jako tradičně na Podkosti závodem Jarní skály. Atraktivní terén přilákal téměř 900 závodníků, mezi nimiž se neztratilo ani 34 chrastavských borců. A i když jsme často museli zdolávat lesní polomy, blátivé cesty a někdo i jarní deštík, všichni jsme si s tratěmi úspěšně poradili a v poli závodníků se neztratili. Zdárně si vedla i naše děvčata, která postoupila do vyšších kategorií. Tonička si doběhla pro pěkné 9. místo mezi 24 dvanáctkami, Eliška zvládla 8,3 km dlouhou trať na krásném 12. místě v D21A, Vendy za sebou nechala 30 závodnic v kategorii D21B a Sofie dokonce 34 v kategorii D21C. Veteráni se také prosadili, nejvýrazněji Zuzka v D65, kterou vyhrála. V kategorii D35 Bára obsadila 4. místo, stejně jako Pavel v kat. H55. A nesmíme zapomenout i na krásné druhé místo Týny v kategorii D14. Zapsala velitelka akce Zuzka.
19.února, 12:59
Autor: Dominika Pachnerová
Členská schůze se bude letos konat 20.03.2019 od 18 h v Chrastavě v prostorách CVA. Pozvánku naleznete zde.
04.února, 18:10
A je to tady! Druhou část Ročenky můžete objevit v oblíbené rubrice Chacháčky. Přeji příjemné počteníčko, a taky nezapomeňte soutěžit.
30.prosince 2018, 09:54
Ahojda kamarádky a kamarádi z OK CHA, jistě jste všichni zvědaví, jak jste dopadli v roce 2018 po sportovní stránce, abyste si mohli dát ta správná předsevzetí do nového roku 2019. Proto s předstihem se můžete podívat na 1. část Ročenky na naší stránce (ještě ji nikdo v papírové podobě nemá, ale s druhou částí se to zlepší – samozřejmě toužebně očekávám zadané příspěvky v co nejkratší době). Přeji veselý a zdravý Silvestr, důstojnou a zdravou oslavu Nového roku, a hlavně celý zdravý rok 2019 (to zdraví se může skloňovat ve všech pádech). Tak na ZDRAVÍ!!!
28.prosince 2018, 12:13
Autor: OKCHA
Krásný a úspěšný rok 2019 přeje Orientační klub Chrastava
obrazek
18.prosince 2018, 11:20
Autor: Jana Kubátová, E-mailová adresa
Tradiční putování do Betléma se uskutečnilo v pondělí 17. prosince v Chrastavě. Pro děti i rodiče byl nachystán fotoorienťák s cílem v zahradě kavárny Bétel. Zde již čekal živý Betlém s malou Ježíškou (Žofkou Hradcovou), panenkou Marií, Josefem, třemi králi a andělem zvěstovatelem. Teplý čaj, zazpívané písně (zejména hit "My tři králové"), společnost dobrých přátel a něco na zub zahřálo všechny u srdce. Krásný adventní čas, klidné svátky vánoční a vše dobré v novém roce 2019!
13.prosince 2018, 15:40
Malý předvánoční dárek pro chvilky odpočinku mezi nákupy a úklidem. Nový Chacháček naleznete v rubrice Chacháčky.
29.října 2018, 01:53
Autor: Radim Smetana, E-mailová adresa
V neděli 21. 10. 2018 se konal předposlední letošní žebříčkový závod v Olešnici u Všeně. Běhalo se skutečně na mapě Kozlov, jak uváděli pořadatelé z Turnova v pokynech a jak je uvedeno v názvu článku, ale mapa byla (snad z ohledem na sponzora mapy) přejmenovaná na Pohoř a byla v měřítku 1:7500. Čehož si někteří (minimálně VA) nevšimli a trvalo proto chvíli než se srovnali s mapou. Úspěchy si připsali především veteráni, ale i v mladších kategoriích se našli borci na stupních vítězů. První místa obsadili Bára Lankašová v D35, Eva Kašková v D70 a Radim Smetana v H70. Na stupně vítězů z našich závodníků vystoupali Kristýna Matyášová (2. místo v D14), Karta Kašková (druhá v D21L, Zuzka Šafková (druhá v D60, Pavel Pachner (druhý v H35) a Ruda Kaška (třetí v H60). Na velkou bednu ještě pomyslně vystoupili Veronika Poláková (D35, 6.), Alena Ševčíková a Věra Bradnová (obě v D60, 4. resp. 5.), Pavla Vokálová (D65, 5.) Vojta Tomanica (H35, 5.), Milan Pavlík (H60 5.) a Milan Ševčík (H65, 5.). Ačkoliv předpověď počasí hlásila chladno, nakonec byl krásný slunečný a celkem teplý den a kdo se nenechal odradit předpovědí a přijel, nelitoval.
21.října 2018, 12:41
Autor: Jiří Barták, E-mailová adresa

V sobotu dne 20.10.2018 proběhl další žebříčkový závod v Rumburku pod Dymníkem pod již tradičním názvem Rumbuská Lilie. A třetí ročník to je již tradice. Od doby vzniku klubu je znát za členy kus práce a již třetí  závody za sebou, ač tentokráte „pouze“ jednoetapové, se opět povedly. Tentokrát to byla klasika. Před závodem jsme měli obavy, kde  Tomáš B. natahá tak dlouhé tratě na mapě známé z loňska. Obavy byly zbytečné. Po závodě zněl mezi veterány jeden hlas, jak pěkné tratě byly postaveny. Vůbec se nedalo odpočívat na nějakém cestoběhu. Ty tam zkrátka nebyly. Museli jsme být ve střehu celou orientačně náročnou trať.

Možná proto je výčet chrastavských úspěchů delší než obvykle. Vítězství dosáhli  Kašková Kateřina D21L, Šafková Zuzana D60,Kadavý Petr H40, Kaška Rudolf H60, a Smetana Radim H70. Na druhých místech se umístili Matyášová Kristýna D14, Bradnová Věra D60 a Kašková Eva D70. Třetí pozice obsadili Kadavá Eva D60, Tůma Vojtěch H10L a Pachner Pavel H35. O pověstný fous přišli o medaile borci na 4. místě Prokopová Tereza, Lipenská Eva- která doslova dopajdala s potřebou rehabilitace, Vokálová Pavla a Pavlík Milan. I pátých míst byla řada.

Součástí dne byl i klubový přebor  v mikrosprintu mezi Kameny Stonehenges. Přeboru se zúčastnilo více než 40 členů OK CHA a zprávu z něj slíbili v dohledné době zpracovat Vedoucí funkcionáři KB OK CHA Zdeněk a Milan.