Přeskočit navigaci

Články

15.září, 16:49
Autor: Petr Kadavý, E-mailová adresa
Turnovští pořadatelé připravili pro poslední kolo Českého poháru štafet sobotní závod v Horním Polubném, což jako nedaleká destinace oslovilo i početnou skupinu Chrastavských závodníků. Ti se zde následně museli popasovat s náročnými tratěmi a Jizerskohorským terénem. Husté náletové bukové porosty střídali snáze průběžné smrkové pasáže. Nechyběla ani kamenitá podložka, listí, jehličí, bažinky, vysoké borůvčí a spousta klacků. Všichni si museli hrábnout hluboko do svých sil a vydat ze sebe maximum (zkopírováno z webu pořadatele). Každopádně rozhodně šlo o těžký netuctový závod, na který se bude nějakým způsobem dlouho vzpomínat :-)
Ale i tak se borci z OK Chrastavy se zde neztratili a byli vidět i na bedně: Bára Lipenská 3. v D12 (štafeta JO), Týna Matyášová 1. v D14 (štafeta JO) a štafeta Pachner, Kaška, Kadavý 3. v H135.
28.srpna, 14:17
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
Tradiční tříetapové závody Pěkné prázdniny 2019 úspěšně proběhly od pátku 23. 8. do neděle 25. 8. za slunečného počasí, v pěkných terénech a s velmi kvalitním zázemím. Za chrastavský klub se zúčastnilo 37 závodníků a jako vždy jsme nezklamali. Na stupně vítězů se probojovali Týna Matyášová 1. místo v kat. D14, Katka Kašková 3. místo v D21A, Zuzka Šaffková 3. místo v D65 a Ivan Vydra 2. místo v H50. Velmi pěkně si vedli i Bára Lipenská 9. místo, Zuzka Štveráková 12. místo a Tonička Březinová 23. místo v D12 (40 závodnic!), Vendy Růžičková 17. místo v D18, Janča Kubátová 13. místo v D21A, Bára Lankašová 4. místo v D34, Domča Pachnerová 5. místo v D40, Alena Ševčíková 6. místo v D65, Eva Kašková 4. místo v D70, Kája Březina 4. místo v H14 (37 závodníků!), Petr Kadavý 4. místo v H21B, Pavel Pachner 6. místo v H40, Ruda Kaška 5. místo v H60 a Jirka Barták 9. místo v H65. Ale i všichni ostatní se s náročnými terény vypořádali a úspěšně všechny etapy dokončili. Hlášení podala Zuzka Šaffková.
25.srpna, 07:42
Autor: Dominika a Pavel
Pořadatelé připravili ve Šindlerově Mlýně a jeho blízkém okolí pět etap mapově i fyzicky náročných závodů. Náš klub měl pouze dva zástupce na všech pěti etapách. Poslední tři etapy pak absolvoval i Otík v doprovodu dědečka na trati P.
První etapa byl sprint na mapě Špindl. Tratě byly postaveny ve svahu, z malé části v horském lese, většinou na loukách mezi vilami a penziony a se závěrem v centru města.
Druhá etapa na mapě Krakonoš byla krátká trať. Tratě byly namotané na mapě velikostí do dlaně. Terén byl náročný, plný podrostu a prořezávek. Zeleně šrafované části, kterých byla zhruba třetina mapy, daly vzpomenout na Tatry 2017 a jejich označení průchodnosti "ak vôbec".
Třetí etapa byla klasika na mapě Hromovka. Start byl u horní stanice lanovky na Pláni a cíl dole ve Svatém Petru. Přes velký výškový rozdíl čekalo závodníky značné převýšení. Les byl typický krkonošský, špatně přehledný, s vysokým borůvčím (se spoustou zralých borůvek) a tratě namotané v prudkém svahu kolem sjezdovek.
Čtvrtá etapa byla opět krátká trať. Start i cíl byly u horní stanice lanovky na Pláni. Tratě namotané opět na prostoru velikosti lidské dlaně na mapce Přední planina měly malé převýšení, ale nebyly o to méně náročné. Mapa byla z větší části zelená se žlutými flíčky. Kromě orientační náročnosti brzdilo běh i vysoké borůvčí se skrytými klacky a pařezy.
Poslední etapa s hendikepovým startem na mapě Dívčí lávky byla zkrácená klasika. Tratě provedly závodníky severní částí Špindlerova Mlýna podél Labe, poté svahem na úbočí Kozích hřbetů a přes prostor druhé etapy zpět do Svatého Petra. V
klubové fotogalerii naleznete naše mapy z kategorií H35 a D35.

Celkové výsledky
D35A 2. Pachnerová Dominika (9-4-4-2-3)
H35A 8. Pachner Pavel (8-11-7-12-13)
Počet reakcí: 0
25.srpna, 07:40
Autor: Dominika
18 chrastavských závodníků se o víkendu 3.-4.8.2019 zúčastnilo 2 závodů pořádaných Lokomotivou Liberec v nedalekém Bedřichově. Terén byl velmi náročný, tratě těžké, hodně se chybovalo, ale borůvek bylo dost. V sobotu ke konci závodu přišla bouřka s krupobitím, kterou přečkala většina závodníků ve stanu.

Nejlepších výsledků dosáhli:
sobota D35 4. Lankašová Bára; D40 3. Pachnerová Dominika, 4. Krtičková Míša; D60 2. Bradnová Věra; D70 4. Kašková Eva; H14 2. Březina Kája; H60 5. Kaška Ruda
neděle
D40 3. Pachnerová Dominika; D60 4. Bradnová Věra; D65 1. Šaffková Zuzka; D70 3. Vokálová Pavla, 4. Kašková Eva; H10L 6. Krtička Jáchym; H40 2. Pachner Pavel
31.července, 17:40
Autor: Zuzana Šaffková
obrazek

V týdnu od 24. do 28. července se skupina 36 chrastavských borců, včetně dětí, zúčastnila mezinárodních závodů Bohemia 2019. Všichni zdárně zvládli náročné tratě, přežili příšerné vedro a snažili se plnit dílčí pivní jednotky. Největšího úspěchu dosáhla v kategorii D14A Týna Matyášová, která byla ve všech pěti etapách první, a tak porazila 32 soupeřek a získala zlatou medaili. Také Bára Lipenská si vedla v kategorii D12B skvěle a vystoupala na stupeň nejvyšší, když za sebou nechala 19 závodnic. Jako vždy nezklamala ani Káťa Kašková, která skončila na 3. místě ze 46 závodnic kategorie D21A. Do první desítky se vešly v dámských kategoriích i Bára Lankašová (D35A – 5. místo), Domča Pachnerová (D40A – 8. místo), Jana Čechlovská (D55A – 7. místo), Zuzka Šaffková (D65A – 4. místo), Alena Ševčíková (D65A – 7. místo) a Eva Kašková (D70 – 7. místo). V mužských kategoriích pak Tomáš Polák (H12B – 4. místo), Jarda Polák (H35A – 5. místo), Pavel Pachner (H40A – 9. místo), Ivan Vydra (H50A – 10. místo) a Pavel Gorčica (H55A – 7. místo). Ale vlastně, všichni, kteří všech pět etap dokončili, jsou borci, kteří zaslouží potlesk.

Zuzana

P.S. Díky všem za super úklid chalupy. Věci, které tam zůstaly (viz foto), jsou k vyzvednutí u Zuzky Šaffkové.

28.července, 16:54
Prázdniny jsou už v půlce, ale Chacháčka trojku máte na naší stránce celého. Přejeme příjemné zpestření tropických dnů.
26.června, 07:56
Autor: Alena Ševčíková, E-mailová adresa

O víkendu 22-23.6.2019 pořádala Lokomotiva Trutnov v obci Markoušovive Mistrovství a Veteraniádu na krátké trati, kterého se zúčastnilo 20 chrastavských borců. Nejlepšího výsledku dosáhla Zuzka Šaffková, která obsadila v kategorii D65A třetí místo. Do finale A se ještě probojovali Katka Kašková-D35A, Michaela Krtičková a Dominika Pachnerová-D40A, Alena Ševčíková-D65A, Eva Kašková-D70A, Ivan Vydra-H50A a Pavel Gorčica -H55A.

Alena

25.června, 15:53
Autor: Pavla Vokálová, E-mailová adresa
Dnes se na IX. Olympiádě dětí a mládeže pořádané v Liberci běžel závod v orientačním běhu na krátké trati. Naše skvělá Týna Matyášová si doběhla pro stříbrnou medaili v těsném závěsu za Leou Martanovou z VLI. Jsme moc pyšní a gratulujeme.
21.června, 11:39
Ahojda, zpráva pro pár jedinců, se kterými jsem se už dlouho neviděl - už ho tam máte. Stačí rozkliknout Klub - Chacháčky. I soutěžit můžete, pár odpovědí už mám.
17.června, 14:02
Autor: Jana Kubátová, E-mailová adresa
Krásný letní víkend prožila velká skupina chrastavských klubáků na Západě Čech - víkendový Žebříček B hostily Mariánské Lázně. Krom běhání v okolí areálu Kamzík jsme také navštívili Kladskou a někdo i lázeňskou kolonádu. A jak se dařilo těm nejlepším? Sobota (klasická trať): D14B - 1. Týna Matyášová, D20B -1. Markét Pavlíková, D21A - 9. Katka Kašková, D50B - 6. Pavla Pavlíková, D60B - 6. Věrka Bradnová, D65B - 2. Zuzka Šaffková, 4. Alenka Ševčíková, D70B - 4. Eva Kašková, H40B 3. Pavel Pachner, H55B - 5. Pavel Gorčica, H60B 3. Ruda Kaška, H65B - 4. Milan Ševčík, 10. Milan Pavlík (v nových botách) Neděle (krátká trať): D12 - 9. Barča Lipenská, D14B - 1. Týna Matyášová, D20B - 2. Markét Pavlíková, D50B - 2. Ivanka Gorčicová, 8. Pavla Pavlíková, D60B - 5. Věrka Bradnová, D65B - 3. Zuzka Šaffková, 5. Alenka Ševčíková, D70B - 3. Eva Kašková, H14B - 8. Kája Březina, H40B 6. Pavel Pachner, H55B - 2. Pavel Gorčica, H60B 5. Ruda Kaška, H65B - 3. Milan Ševčík Děkuji všem za vzornou reprezentaci a těším se na další společnou akci.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70