Přeskočit navigaci

Články

18.října, 10:25
Autor: Kateřina Kašková, E-mailová adresa
V sobotu 17.10. se v německém Lückendorfu za velmi chladného počasí uskutečnila jedna etapa Saxba. Vzhledem ke covidové situaci se nejednalo o závod klasického formátu, přesto se v lese bojovalo o nejvyšší příčky. S pomyslnými medailemi na krku ukončují tuto sezónu: 2.místo Barča Lipenská (D14), 3.místo Alenka Ševčíková (D65), 1.místo Eva Kašková (D70) a 2.místo Ivan Vydra (H40). Gratulujeme!
Počet reakcí: 0
06.října, 10:14
Autor: Milan Pavlík, E-mailová adresa
V neděli 4.10. se konal ve Všeni pravděpodobně poslední orienťácký závod letošní divné sezony, který připravil SOK Turnov. Běhalo se na mapě Kozlov, měř. 1:7500, dvacítky a jednadvacítky na "desítce". Závod proběhl za slušného počasí, společenská část značně utrpěla protikoronavirovými opatřeními. Ze 41 závodníků OK Chratstava zenejlépe umístila Týna Matyášová, která vyhrála "16". Bára Lankašová (35), Pavluška (70) a Danek (21K) skončili druzí, někteří skončili těsně pod stupni vítězů (Eva Kašková, Radim, Jirka Barták). Co dál? Jměmež se usilovně trénovat na příští sezónu, abychom na jaře mohli konstatovat: chrastavští závodníci javše se usilovně trénovat již v měsíci říje na novou sezónu měli nohy tak rozbolavělé, že se do konce roku již jen povalovali na kanapích.
05.října, 16:51
Autor: Jiří Vokál, E-mailová adresa
I když zlý neviditelný nepřítel stále útočí, přesto se podařilo pár Chacháčků rozdat. Ostatní si můžete přečíst čtyřku v rubrice Chacháčky (a taky soutěžit). Na brzká shledání se těší Kryšpín.
29.září, 19:07
Na letošní státní svátek 28.9. se uskutečnila veteraniáda na krátké trati. Opět jsme po týdnu zavítali na Českomoravskou vysočinu, konkrétně do obce Křižánky. Již od rána pršelo a teplota se držela kolem sedmi stupňů. Mapa Sochův kout nám nabídla zákeřné hustníky s bažinami, v nichž nebyl problém ztratit na kontrole desítky minut. Vysoká tráva a melioračky naplněné vodou nám daly po mapové i fyzické stránce dost zabrat. Tratě se líbily. Jen by to chtělo si tyto terény příště předem více osahat. Ivan V. H50-15.místo, Milan P. H65-24.místo, Milan Š. H70-13.místo, Katka K. D35-2.místo.
29.září, 15:22
Autor: Radim Smetana, E-mailová adresa
V neděli 27. 9. 2020 se běžel další žebříčkový závod na již po několikáté přemapované Kozelské rokli. Pamětníci možná pamatují i cca 30 let starou mapu Baba. Počasí se, na rozdíl od soboty, umoudřilo, takže jsme si prožili pěknou závodní neděli. Tratě (aspoň podle té své soudím) byly pěkně postavené, i na krátké trati se střídaly delší úseky s jemným mapováním v některých náročnějších místech a došlo i na skalky. Naše úspěchy už nebyly tak hojné jako v sobotu, ale na několik míst na bedně jsme dosáhli, tentokrát především díky ženské části klubu. Na 1. místech se umístily Kristýna Matyášová (D16) a Pavla Vokálová (D70), a nesmím zapomenout ani na 1. místo Daniela Krupky mezi příchozími. Na 2. místě se umístil Petr Kadavý (H40), na bednu se ještě za 3. místo dostaly Tereza Prokopová (D10L) a Pavla Pavlíková (D50). Velké blahopřání všem. A protože se ministr Prymoula rozhodl (zatím) vyhlásit nouzový stav až od pondělí, tak se snad potkáme v neděli ve Všeni.
27.září, 15:15
Autor: Jiří Barták, E-mailová adresa
26.9.2020 proběhl nedaleko Lipové ve Šluknovském výběžku jednodenní tříetapový závod Rumburská lilie - krátká trať, mikrosprint a sprint. Celou noc před závodem i celý den při závodech lilo a teplota nepřesáhla 7° ač v týdnu před závodem bylo stále okolo 25°. Absolutorium za odvahu a výdrž zaslouží všichni z OK CHA, kteří se zúčastnili, i pořadatelé, kteří situaci zvládli bez viditelných problémů. V jednotlivých etapách se členové OK CHA neztratili a celkem vystoupili na bednu 22x a přínos do žebříčku bude jistě vysoký. Ostrým sítem všech tří etap však neprošla většina závodníků a proto přikládám pár statistických čísel. Z přihlášených 420 závodníků se na start dostavilo 340. Nástrahami všech tří etap však prošli jen ti nejodolnější a 3 etapy dokončilo pouhých 56 závodníků. Jen v pěti kategoriích dokončili 3 etapy více než 3 závodníci. Ve 12 kategoriích dokončil pouze 1 závodník a ve 14 kategoriích nedokončil 3 etapy ani jeden závodník. Nebylo to však vinou pořadatelů, ale mohl za to celodenní liják. O to více vyniknou výsledky našich borců, kdy na 1. místě doběhli v celkové hodnocení Katřina Kašková, Dominika Pachnerová, Pavel Pachner a Radim Smetana. Na 3. místě se umístily Babora Lipenská a Andrea Jeřábková. Na 4. místě ještě skončil celkově Honza Březina. Všem putuje velká gratulace. Místo závodu bylo vybráno opravdu pěkné. Solandský rybník zve ke koupání a okolí láká za lepšího počasí k mnoha výletům např. nejsevernější bod ČR, rozhledna v Německu, bobří hráze na potoce (Mapa 2E se jmenovala Bobřiště podle nich), několik křížových cest a řada dalších zajímavostí. Já osobně se na místo chci ještě vrátit a to na turistiku i na případné závody. Jirka Barták VA
20.září, 18:58
Autor: Pavla Vokálová, E-mailová adresa
A je po prázdninách. Děti a mládež nastupují do školy a my jsme se rozhodli, že zkusíme uspořádat soustředění, dokud nám to koronavirus dovolí. Velmi nás potěšil zájem dětí a rodičů, takže nás nakonec bylo opět téměř šedesát. Tentokrát jsme se rozhodli pro Bedřichov. Není to daleko, mapy tam jsou a ubytování jsme také celkem snadno sehnali. V termínu 11.-13.9.2020 jsme se tedy vypravili zvláštním autobusem do Bedřichova na chatu Centrum. Připraveny jsme měli 4 tréninky a testy na postřeh. V pátek po večeři jsme vybíhali kousek za Lesní chatou v Bedřichově do lesa na noční trénink. Pavel Pachner nám připravil 3 různě složité tratě. Na ně se vydalo několik odvážných jednotlivců a kdo se bál, měl s sebou doprovod. Už za tmy děti nosily z lesa hřiby. V sobotu po vydatné snídani jsme v lese za Jindřichovem měli trénink „shluky“. Připravili ho Pavlíkovi. Byl docela náročný a v cíli se zdáli být všichni spokojení. Opět jsme byli zavaleni houbami. Po obědě další trénink. Tentokrát „Okruhy“ od Kašků kousek pod Bramberkem. To je dobrý trénink, protože se všichni po oběhnutí 4-5 kontrol vracejí zpět na start a tak máme pořád přehled, jestli se někdo neztrácí. A zase ty houby ☹. Po večeři děti využily velikou zahradu chaty s trampolínami, prolejzačkami a několika hřišti. Večer pak byly krátké testy a hlavně losování nedělních čtyřčlenných štafet od Kryšpínů. Ty byly v prostoru od sedla Maliníku a kanálu k Bedřichovu. Štafet jsme měli jedenáct. Byl to boj, fandilo se opravdu hlasitě. Všichni se snažili a když se to někomu nepovedlo úplně podle jeho představ, nic se nedělo, na dalším úseku se to zase napravilo. A zase ty houby ☹. No a to už byl skoro konec. Ještě oběd, balení a rozloučení. Každý účastník soustředění dostal upomínkový diplom a děti ještě malý dárek. Je 15 hodin a jedeme domů. Byli jsme opravdu velice spokojeni s ubytováním a stravováním. Jídla byla chutná, hodně zeleniny, ovoce i zákusky, bezlepková dieta nebyla žádný problém. Opravdu na jedničku. A ještě něco, děkujeme maminkám které nám napekly buchty (na trénincích se po nich jen zaprášilo), všem co připravili tréninky, všem kteří roznášeli a stahovali kontroly, všem co nám pomohli usměrňovat děti a řidiči Liborovi za bezpečnou jízdu. Eva a Pavluška
06.září, 23:59
Autor: Zdeněk Sychra, E-mailová adresa
Závody! Hurá! Po zrušené jarní sezóně se opět rozeběhla závodní sezóna Ještědské oblasti. V Bedřichově 6.9. proběhl oblastní žebříček v klasice. Tratě postavené na mapě Klogertův kámen v náročném jizersko-horském prostoru přinesly řadu sportovních zážitků a silných osobních příběhů některých závodníků v boji s mapou i terénem. Z pohledu výsledků se nejvíce dařilo Petru Kadavému (H40, 1. místo). Na bednu ještě vystoupali Pavla Vokálová (D70, 3. místo), Ivan Vydra (H45, 3 místo) a Ruda Kaška (H65, 3. místo). Na širší podium se také vešli Dominika a Pavel Pachnerovi (D40, H40, oba 4. místo), Alenka a Milan Ševčíkovi (D65, H70, oba 4. místo), Karel Březina (H14, krásné 5. místo), Káťa Kašková (D21L, 5. místo). Gratulujeme ale všem závodníkům, neboť dnes je nejvíce nutné aktivním pohybem naplňovat heslo "Ve zdravém těle zdravý duch".
27.července, 18:33
V rubrice Chacháčky máte pro potěchu duše a očí vloženou trojku, kde by vás měla zaujmout především aktualizovaná podzimní termínovka (zatím platná). A nezapomeňte soutěžit!
21.července, 10:59
Zpráva pro pamětníky, milovníky historie, Klubáčky a spřízněné duše našeho klubu: Na stránce Chacháčky se můžete pokochat kronikami klubu z let 2000, 2005, 2010 (díky, Jirko). Možná spoustu lidí z fotek nepoznáte (ti mladší), ale jádro zůstalo (možná se trochu změnila barva vlasů).
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72