Přeskočit navigaci

Články

17.června, 14:02
Autor: Jana Kubátová, E-mailová adresa
Krásný letní víkend prožila velká skupina chrastavských klubáků na Západě Čech - víkendový Žebříček B hostily Mariánské Lázně. Krom běhání v okolí areálu Kamzík jsme také navštívili Kladskou a někdo i lázeňskou kolonádu. A jak se dařilo těm nejlepším? Sobota (klasická trať): D14B - 1. Týna Matyášová, D20B -1. Markét Pavlíková, D21A - 9. Katka Kašková, D50B - 6. Pavla Pavlíková, D60B - 6. Věrka Bradnová, D65B - 2. Zuzka Šaffková, 4. Alenka Ševčíková, D70B - 4. Eva Kašková, H40B 3. Pavel Pachner, H55B - 5. Pavel Gorčica, H60B 3. Ruda Kaška, H65B - 4. Milan Ševčík, 10. Milan Pavlík (v nových botách) Neděle (krátká trať): D12 - 9. Barča Lipenská, D14B - 1. Týna Matyášová, D20B - 2. Markét Pavlíková, D50B - 2. Ivanka Gorčicová, 8. Pavla Pavlíková, D60B - 5. Věrka Bradnová, D65B - 3. Zuzka Šaffková, 5. Alenka Ševčíková, D70B - 3. Eva Kašková, H14B - 8. Kája Březina, H40B 6. Pavel Pachner, H55B - 2. Pavel Gorčica, H60B 5. Ruda Kaška, H65B - 3. Milan Ševčík Děkuji všem za vzornou reprezentaci a těším se na další společnou akci.
Počet reakcí: 0
04.června, 18:10
Autor: Pavla Vokálová, E-mailová adresa
Byly zveřejněny konečné výsledky Jarního žebříčku Ještědské oblasti mládeže a v něm si vyběhali pro rok 2020 licenci B: D12 Bára Lipenská, D14 Týna Matyášová, D18 Vendy Růžičková, H14 Karel Březina, H14 Filip Kučera. Gratulujeme. Ostatní mají ještě možnost v podzimní části žebříčku. Eva a Pavluška
Počet reakcí: 1
02.června, 23:14
Autor: Zdeněk Sychra, E-mailová adresa
Za letního slunného počasí proběhly 1.-2.6. závody ŽA a ŽB Čechy - západ ve Skalce u Doks. V sobotu na klasice startovalo přes 1900 závodníků, v neděli jich na krátkou trať vyběhlo 1969. Terén těžký, skalnatý s řadou hřbetů a údolí. Zejména sobotní klasika byla díky převýšení tratí i teplého počasí mimořádně náročná. Uznání si tak zaslouží všichni, kdo závod dokončili. A kdo z Chrastaváků dokázal kromě vítezství nad sebou samým potrápit či dokonce významně pokořit své soupeře?
Sobota: D10L 5. Stela Tomanicová, 11. Terezka Prokopová. D12 9. Bára Lipenská. D14B 8. Týna Matyášová. D18B 5. Vendy Růžičková. D60B 4. Věra Bradnová, 5. Eva Kadavá. D65B 2. Zuzka Šafková. D70B 2. Eva Kašková. H14B 12. Filip Kučera. H50 1. Ivan Vydra.
Neděle: D12 19. Bára Lipenská, D14 1. Týna Matyášová. D18B 5. Vendy Růžičková. D21A 9. Kubátová Jana. D50B 10. Pavla Pavlíková. D60B 7. Věra Bradnová. D65B 2. Zuzka Šafková, 4. Alena Ševčíková. H50B 2. Ivan Vydra. H55B 8. Pavel Borčica. H60B 10. Ruda Kaška.
Pokud vás výsledky neuspokojily a čekáte na další příležitosti, tak vězte, že se dá běhat i v 90 letech jako Richard Samohýl PGP2800 ;).
27.května, 00:11
Autor: Jiří Barták, E-mailová adresa

Dnes 26.5.2019 proběhl za ideálního počasí závod oblastního žebříčku v Novém Boru. Jak se již stává tradicí nasbírali závodníci OK CHA řadu předních míst. Na těch úplně předních se umístili v D14 Matyášová Kristýna, v D35 Lankašová Barbora, v D40 Pachnerová Dominika, v D70 Vokálová Pavla a v H45 Vydra Ivan. Na druhých místech se umístili v D60 Bradnová Věra, v H55 Gorčica Pavel, v H65 Vokál Jiří, a v kategorii "T" pak Vokál Vojta. Na třetích místech se pak umístili v D65 Ševčíková Alena, v D70 Kašková Eva, v H35 Pachner Pavel a v H 70 Smetana Radim. Úspěchů tedy bylo dost. Gratulujeme všem. K samotnému závodu pak jednu poznámku. Na startu snad nebyla skupinka, kterou by nezaměstnávaly rozdíly způsobů uvádění startovních časů, kdy ve startovkách byly uváděny v hodinách, které ale na startu nebyly k vidění, ale naopak tam byl uváděn čas relativní. Všichni honem přepočítávali. Malé děti, i někteří veteráni měli problém.

VA Jirka Barták

20.května, 11:32
Autor: Dominika Pachnerová
V sobotu 18.5.2019 se v Čáslavi konalo Mistrovství ČR a Veteraniáda ve sprintu. Závod byl rychlý, běželo se v historickém centru, parcích, vilové čtvrti, závěr pak ve svahu lesoparku a sportovním areálu s doběhem na stadionu. Z našeho klubu se nejlépe dařilo Katce, které přes promarněné desítky vteřin v okolí mapového startu jen těsně uniklo vítězství. Výborně zaběhli i Ivan a Milan (oba šestí) a také Týna, která ač patří ještě do D14, tak v kategorii D16 obsadila 14. místo (ze 43 závodnic).
Výsledky: D16 14. Kristýna Matyášová; D18 32. Vendula Růžičková; D20 20. Markéta Pavlíková; D21A 19. Jana Kubátová; D35 2. Kateřina Kašková; D40 17. Dominika Pachnerová; H35 13. Pavel Pachner; H50 6. Ivan Vydra; H65 6. Milan Ševčík
V neděli 19.5.2019 se v Pardubicích ve čtvrti Polabiny 3 běželo MČR a Veteraniáda sprintových štafet. Náš klub reprezentovala jedna veteránská štafeta v kategorii DH180 ve složení Dominika Pachnerová, Ivan Vydra, Pavel Pachner a finišmanka Kateřina Kašková. Závod byl ještě rychlejší než v sobotu, tentokrát na rovině, na loukách a v zeleni u břehu Labe a také na blízkém sídlišti. Naše štafeta nakonec skončila na pěkném 4. místě (ze 24 štafet), na které ji vytáhla na posledním úseku Katka.
16.května, 21:21
Děkujeme všem závodníkům za účast na letošním Saxbu. Za německé spolupořadatele se ještě jednou omlouváme za chybu v tratích D20 a D21K. Své postupy můžete zakreslit zde:sobota (klasika), neděle (KT).

18.dubna, 23:42
Letos jsme na jarní soustředění vybrali jeden z mála volných víkendů 12.-13.dubna. Jelikož to bylo dříve než obvykle, vybrali jsme terény v Českém ráji, v okolí Skokov, Srbska a Branžeže. Ale i přesto, že jsme byli jižněji, trefili jsme snad nejchladnější víkend letošního jara. Ale jelikož orienťáci jsou tvrďáci, bylo nás navzdory předpovědi počasí (zima, déšť, sněžení) zase docela dost: 36 dětí a 24 dospělých. Začínali jsme v pátek večer nočním závodem. V sobotu dopoledne jsme se vypravili na Branžež. V okolí Komárovského rybníka, hlavně ve skalách, byly připraveny tratě různé náročnosti. Odpoledne, poblíž obce Kamenice, se děti i dospělí „vydováděli“ při běhání okruhů, opět většinou ve skalách. Večer si ještě všichni zkusili testy na postřeh a došlo k losování nedělních štafet. Správně nažhavení závodníci pak v neděli dopoledne bojovali ze všech sil o vítězství v okolí obce Srbsko. Snad proto, že jsme byli stále v pohybu, jsme přežili celkem ve zdraví chladný víkend. A taky i proto, že odborníkům na počasí až tak nevyšla předpověď. Se Skokovy jsme se loučili už se sluníčkem nad hlavami. Tréninky nám pomohli realizovat členové klubu. Kontroly do lesa a z lesa nosili Eva a Jirka Bartákovi, Hanka Vajcová, Ruda Kaška a Kryšpín, do vlastních prostorů tréninků nás vozil autobusem Libor Matyáš. V penzionu i mimo něj nás podpořili rodiče dětí. Všem moc děkujeme. Příští soustředění chceme mít na začátku října ve Sloupu. Eva a Pavluška
14.dubna, 09:22
Autor: Pavel Pachner
obrazekobrazek

Sobotních oblastních mistrovství štafet, které uspořádala SK Praga v sobotu 13. dubna v Košátkách, se za náš klub nakonec zúčastnily tři štafety. V chladném podmračeném dni v lese plném nízkých ostružin se naše výprava vůbec neztratila a chrastavské barvy byly vidět hodně v popředí. V kategorii D21 štafeta ve složení Šárka, Vendy a Markéta obsadila celkové třetí místo za velmi silnými štafetami Kotlářky a Kamenice, čímž současně zvítězila v Ještědské oblasti a nechala za sebou Turnov, Teplice i Doksy. Zajistila si tím i postup na podzimní mistrovství republiky. Vyzdvihl bych výkon Vendy, která, ač ještě dorostenka, dosáhla nejrychlejšího času nejen z celé štafety, ale na svém úseku byla nejrychlejší i absolutně.

Veteráni v kategorii H135 ve složení Pavel (P.), Pavel (G.) a Ivan za sebou vyrovnaným výkonem nechali celý zbytek startovního pole ze všech tří soutěžních oblastí.

V kategorii H21 Danovi na druhém úseku selhalo elektronické ražení, doběhl bez dvou oražených kontrol a tak se celá štafeta ocitla mimo hodnocené pořadí se zkratkou pro vrhačskou disciplínu. Ale všichni se snažili a získali cenné zkušenosti. Příště to bude určitě lepší.

Děkuji všem, kteří se zúčastnili, za vzornou reprezentaci klubu. A všem klubákům připomínám, že Mistrovství ČR štafet a klubů pořádá opět SK Praga ve dnech 5. a 6. října v Tisu u Blatna. Tak si nezapomeňte tento termín pečlivě poznamenat a včas se přihlásit.

01.dubna, 10:42
Autor: Věra Bradnová, E-mailová adresa
V sobotu 30.3. se více než 70 chrastavských závodníků zúčastnilo mistrovství oblasti na krátké trati.Naši borci se neztratili a dosáhli pěkných výsledků.D10L 1.Stela Tomanicová,2.Tereza Prokopová,D21 2.Šárka Knížková,D35 1. Bára Lankašová,D60 Zuzka Šaffková, 2.Věra Bradnová, 3.Eva Kadavá, D65 1. Alena Ševčíková D70 2.Pavla Vokálová H18 2.Vojta Matyáš, H45 2.Ivan Vydra, H55 1.Pavel Gorčica, H70 Radim Smetana.
24.března, 18:24
Autor: Kateřina Kašková, E-mailová adresa
V neděli 24.3.2019 SKOB Roudnice nad Labem uspořádal závod na klasické trati pro Středočeskou a Ještědskou oblast, a proto se na startu sešlo kolem 1200 závodníků. Zarostlý rovinatý les s velkým množstvím cest neumožňoval volby postupů, a tak pořadí v cíli určovala především rychlost běhu. Délka tratí nám dala po zimě pěkně zabrat, přesto jsme obsadili v nabitých kategoriích hezká umístění: D10F Terka 12.místo; D12 Barča 21.místo, Tonča 30.místo; D14 Týna 5.místo; D21L Katka 3.místo; D40 Domča 6.místo, Eva 9.místo, Jana 13.místo, Míša 14.místo; H14 Kája 15.místo; H35L Pavel 10.místo; H40 Honza 9.místo, Libor 10.místo; H45L Ivan 7.místo.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69